04-04-2012 Здраво съдийско рамо прати Барса на полуфинал

Здраво съдийско рамо прати Барса на полуфинал

04-04-2012 Тема спорт

Отборът на Барселона продължава уверено пътя си към защтата на титлата в Шампионската лига, след като вече е на полуфинал в турнира. "Каталунците" надиграха Милан с 3:1 в реван??а от четвърфинала на "Камп Ноу" и след нулево реми в първия мач се класираха напред. Домакините обаче получиха две дузпи в своя полза, реализирани от Лионел Меси в 11-ата и 41-ата минута, които бяха от ре??аващо значение за техния успех. Третото попадение за испанците бе дело на Андрес ??ниеста в 53-ата минута. Голът за Милан пък бе вкаран от Антонио Ночерино в 32-ата минута.

Така Барса за рекорден пети път стигна до полуфиналната фаза в Шампионската лига, като по този начин стана първият отбор постигал подобно нещо от създаването на турнира през 1992 година. За "росонерите" това пък е пети пореден сезон, в който тимът не може да стигне до този етап в надпрварата.

Срещата започна с натиск на Барса и още във 2-ата минута Меси и ??ниеста направиха хубаво двойно подаване пред наказателното поле, но ударът на испанеца бе неточен. Три минути по-късно Меси направи страхотен самостоятелен пробив и отправи изстрел, който обаче не затрудни Масимо Абиати. Веднага след това аржентинецът бе изведен перфектно пред вратарското поле, но стреля в аут. Усилията на "каталунците" все пак дадоха резултат. В 10-ата минута Меси за пореден път се вряза през отбраната на Милан, но вместо да стреля ре??и да търси пас, който не даде желания резултат. Там обаче Филип Мексес не отигра добре топката, която отново стигна до Меси и той бе съборен от Лука Антонини в наказателното поле за дузпа, която сам реализира за 1:0.

В следващите минути страстите на терена поутихнаха и макар Барса да има??е инициативата, положенията им пред вратата на съперника понамаляха. Все пак в 25-ата минута Лионел Меси пробва бдителността на Абиати с далечен изстрел, но вратарят показа, че следи играта. В 32-ата минута обаче Милан издебна своята възможност и почти от нищото стигна до изравняване на резултата. Златан ??брахимович пусна перфектен пас за Антонио Ночерино, който изскочи очи в очи с вратаря на съперника и възстанови равеството с първия точен удар на "росонерите" в мача.

Това доста стресна испанците, които отново се хвърлиха в атака и първо в 36-ата минута Чави Ернандес стреля опасно от дистанция, а малко по-късно отново той пробва опасен удар от далеч, който се отби от крака на защитник и премина покрай вратата. При последвалия корнер обаче Алесандро Неста задържа Серхио Бускетс в пеналта и съдията съдията даде дузпа, която само той видя. . Зад топката отново застана Меси и отново не сгре??и правейки резултата 2:1. Това бе неговият 58-ми гол във всички турнири този сезон и общо 14-ти в Шампионската лига.

В началото на втората част Милан опита да възстанови равенството и още в 46-ата минута ??брахимович направи хубав пробив в наказателното поле на съперника и дори бе съборен от Хавиер Масчерано, но съдията Бьорн Куйперс прецени, че няма основание да отсъди дузпа. Барса обаче бързо си върна инициативата и в 49-ата минута Чави стреля опасно от фаул. В 53-ата минута пък Меси опита удар, който се отби от защитник и стигна до Андрес ??ниеста в наказателното поле, а той без забавяне прати топката в обратния ъгъл на вратата правейки резултата 3:1.

В следващите минути Милан опита да се върне в мача, но като че ли няма??е необходимия ресурс, с който да затрудни своя съперник. В същото време Барса с всяка следваща минута играе??е все по-спокойно и дебне??е всяка възможност да атакува вратата на Абиати. Така в 68-ата минута Тиаго Алкантара изскочи на добра позиция, но стреля в аут, а малко по-късно подобна възможност се откри и пред Адриано, но и той не бе точен.

До края на мача Барселона отстъпи инициативата на своя съперник, който повече задържа??е топката, но така и не стигна до някакви сериозни положения пред Виктор Валдес. В крайна сметка мачът завър??и без повече голове и Барса триумфира като краен победител в сблъсъка, като вече има 6 успеха в 15 мача срещу Милан. На полуфинала пък "каталунците" очакват победителя измежду Челси и Бенфика.