в днешния брой Заря затвърди силния си старт в Украйна

Заря затвърди силния си старт в Украйна

12-08-2019 Тема спорт

Заря Луганск, който е съперник на ЦСКА в третия квалификационен кръг на Лига Европа, затвърди силния си старт в украинското първенство. Момчетата на Виктор Скрипник победиха лесно с 3:1 новака Колос Коваливка като гости в мач от третия кръг. 21-годишният Богдан Леднев (записал само 25 минути в София) започна като титуляр и откри резултата със страхотна бомба директно от фаул (27-а минута). Костишин изравни (34), но Назарий Русин на празна врата с глава върна аванса на Заря в края на полувремето. Подаде му Каменюка (45+1). Още в първите секунди на втората част гостите довършиха Колос. Вратарят на домакините направи груба грешка при изнасянето, която бе наказана с гол на Кабаев (46). Този път Русин влезе в ролята на асистент.
Виктор Скрипник бе дал почивка на част от играчите, които взеха участие срещу ЦСКА. От титулярите в четвъртък (1:1) мястото си в състава запазиха шестима - вратарят Шевченко, централният защитник Вернидуб, Михайличенко, Хомченовский, Кочергин и Ивенисения. На местата на Тимчик, Абу Хана, Лунов, Будкивский и Юрченко пък стартираха Каменюка, Чеберко, Леднев, Кабаев и Русин.
След 3 кръга в Украйна Заря се движи на второ място със 7 точки (голова разлика 5:2). Лидер е Шахтьор Донецк, който в събота удари Динамо (2:1) и събра пълен актив от 9 пункта. От началото на кампанията съперникът на ЦСКА записа още 1:1 с Днепър-1 и победа с 1:0 над Ворскла. Реваншът с армейците в Лига Европа е в четвъртък от 20:00 часа (1:1 в първия мач). Както е известно, ответният двубой ще се играе на "Славутич Арена" в Запорожие, тъй като Заря няма право да домакинства в Луганск.