в днешния брой Жан Бланко титуляр за първи път от 4 месеца

Жан Бланко титуляр за първи път от 4 месеца

28-03-2018 Тема спорт

Нападателят на ЦСКА Жан Карлос Бланко ще е титуляр в официален мач за първи път от 4 месеца. Колумбиецът ще стартира в домакинството срещу Ботев Пд в събота от 20:00 часа на мястото на наказания за една среща Каранга. За последно Бланко започва двубой на 30 ноември за бив??ия си тим Ла Екуидад. Той записва 74 минути при загубата с 1:2 от Милионариос във финалната фаза на колумбийското първенство. Бланко вече бе??е титуляр за ЦСКА, но само в спаринги - в първата зимна контрола с Вихрен (2:0) и със Струмска слава миналата събота, когато се разписа от дузпа при 2:3. Дотук нападателят бе използван във всяка от 6-те пролетни срещи в елита, но се появява??е като резерва и записа едва 78 минути. Бланко реализира още в дебюта си при 5:0 над Верея.
Той ще стане 4-ят колумбиец, който води атаката на ЦСКА след Хамилтон Рикард (9 мача и 1 гол през пролетта на 2002 г.), Вилмар Джордан (3 мача през есента на 2016-а) и Густаво Кулма. Последният номинално е крило, но в няколко мача на армейците бе??е използван на върха на атаката. Нито един от тримата колумбийци, играли като централни нападатели, не се представи с особен успех. Рикард идва в ЦСКА след тежка контузия и не се задържа дълго, а Вилмар се провали безспорно, като бе??е освободен само след 40 дни в отбора. Кулма игра година и половина, но също не остави следа.
Бланко записа 90 минути в проверката със Струмска слава в събота, когато откри резултата от дузпа, но така и не успя да излезе на чиста голова позиция.
Вчера футболистите на ЦСКА тренираха двуразово в Панчарево, а от днес в отбора се завръщат националите Чорбаджийски, Стойчо Атанасов, Александър Георгиев, Манолев, Бодуров и Десподов.
Двама от скаутите на армейците - Христо Янев и Владимир Манчев, пък присъстваха на треньорския семинар в комплекс „Царско село”. Наставникът на ЦСКА Стамен Белчев също планира??е да слу??а лекциите, но натовареният график преди мача с Ботев Пд му попречи.