21-05-2018 Етър и Бала се спасиха

Етър и Бала се спасиха

21-05-2018 Тема спорт

Отборът на Етър на Красимир Балъков ще играе в Първа лига и през следващия сезон. "Болярите" спечелиха с 2:1 гостуването си на Дунав и с общ резултат 4:1 от двете срещи заслужиха оставането си в елита. "Драконите" на Малин Орачев пък вече мислят за баража с Царско село. В 57-ата минута Махамаду Мустафа откри за русенци с глава след корнер. Велко Батрович изравни от дузпа 11 минути по-късно. В добавеното време ??ван Стоянов опъна мрежата за 2:1 с прекрасно изпълнение от фаул.

В петата минута на терена стана горещо при изпълнението на един тъч за гостите. Димо Атанасов и Васил Шопов се сдърпаха, след което се заформи меле до страничната линия. Накрая арбитърът Стефан Апостолов показа жълт картон на двамата "главни герои" и играта продължи.

В 11-ата минута Велко Батрович пропусна първото чисто положение за гол. Футболистът на "болярите" излезе на отлична стрелкова позиция, но Мартин Луков успя да спаси.

В ответната атака Мухамаду Мустафа може??е да открие за Дунав от чудесна позиция, но Христо ??ванов отби топката и резултатът се запази 0:0.
Последваха много скучни минути, в които не се случи нищо любопитно. В 36-ата минута Шопов от домакините пробва бдителността на вратаря Христо ??ванов, но топката не улучи рамката на Етър.

До края на полувремето не се случи нищо по-специално за отбелязване и така дойде почивката.

Втората част започна със слаб футбол, за да се стигне до 57-ата минута. Юлиан Ненов качи топката на главата на Махамаду Мустафа. В същото време защитата на Етър бе "замръзнала" и тъмнокожият играч простреля стража ??ванов от 4-5 метра - 1:0 за Дунав!

В 62-ата минута Даниел Младенов може??е да изравни и да ре??и нещата, но Мартин Луков спаси изстрела му, до??ъл отдясно. Веднага след това Васил Шопов вдигна адреналина на публиката в Русе, но нападателят не успя отблизо да насочи хубаво топката в мрежата.

В 65-ата минута Велко Батрович си спечели дузпа, използвайки по хитър начин хвърляне в краката му на вратаря Мартин Луков. Черногорецът не даде ??анс от бялата точка на българския вратар - 1:1.

В 75-ата минута двата тима останаха с човек по-малко след червените картони Самб Бадара от гостите и Михаил Милчев от "драконите". Милчев извър??и нару??ение срещу голмайстора на "виолетовите" и получи втори жълт картон, а сенегалецът получи директен червен картон за уми??лен удар при спряла игра.

Последваха няколко опасности в наказателното поле на Христо ??ванов, но последният бране??е вратата си по добър начин. В заключителните минути дойде време на ??ван Стоянов да напомни за себе си. Опитният нападател, който се появи като резерва, завъртя майсторски фаул от границата на пеналта и не остави никакъв ??анс на Луков - 2:1 за ??ампионите на България от 1991 година, които запазиха мястото си в елита. Пред "драконите" се задава сблъсък за оцеляване с "царете".

Дунав - Етър 1:2

1:0 Ндайе (57)
1:1 Батрович (68 - дузпа)
1:2 Стоянов (90+1)