05-08-2019 Евандро отново измъкна ЦСКА

Евандро отново измъкна ЦСКА

05-08-2019 Тема спорт

ЦСКА записа втора поредна победа в шампионата, след като се пребори трудно с Ботев Враца с 1:0. В герой за червените отново се превърна Евандро, който вкара с глава в 71-ата минута. Така бразилецът за трети пореден път донесе успех на армейците, след като вкара всички голове за 1:0 над Осиек и 2:1 над Славия. Срещу врачани ЦСКА постигна първа победа на свой терен в елита този сезон и първа суха мрежа в шампионата.
Люпко Петрович отново използва схема 3-5-2. Албентоса, Томаш и Занев бяха в центъра на защитата, Кери и Турицов действаха по фланговете, а Евандро и Уот бяха на върха на атаката. Дебют за армейците направи вратарят Густаво Бусато, а Петър Занев изведе тима с капитанската лента още в 5-о то си участие във всички турнири. Гостите от Враца бяха с група от едва 16 състезатели.
ЦСКА изигра поредното си изключително слабо полувреме в първенството. До почивката армейците изглеждаха напълно безпомощни в офанзивен план, като не налагаха никаква преса, нито опитваха да установят натиск. Изобщо не бе ясно на какво разчитат червените, за да се стигне до гол. Подходът бе изключително предпазлив за двубой срещу Ботев Вр, и то в домакинство. Липсваха пробиви по фланговете, нямаше и нито една сносна постепенна атака. ЦСКА стигаше най-много до 4-5 последователни паса, но после лесно губеше топката. Врачани пък действаха на контри и в края на първата част стигнаха до единствената чиста ситуация преди почивката.
В 8-ата минута Даниел Генов прати топката с глава в мрежата, но срещу него правилно беше отсъдена засада. ЦСКА създаде някакво напрежение едва в 23-ата. Томаш подаде към Бикел, който пусна отличен извеждащ пас за Уот. Шотландецът обаче си поведе силно топката и пропиля добра възможност да шутира. В 38-ата пък Апостол Попов се намеси решително, преди Уот да овладее на чиста позиция. В продължението на първата част Ботев стигна и до чисто положение. Кълбото беше отнето от Кери на фланга, след което Вълчев овладя и пусна отличен извеждащ пас към Генов. Той се измъкна от Турицов и Томаш и остана сам срещу Бусато, но стреля неточно с десния крак.
На полувремето бяха извършени цели 3 смени, като Тиаго и Соу влязоха вместо неубедителните Фабрини и Уот. От Ботев пък висящият с картон Гаджев отстъпи на Михайлов. Влезлите Тиаго и Соу раздвижиха играта на ЦСКА, но това не доведе до бърз гол. В 48-ата минута гамбийският нападател овладя на гърди, след което изведе отлично Тиаго сам срещу вратаря. Португалецът стреля много неточно над вратата, но това беше първата голова ситуация за червените в мача. В 62-ата минута пък Евандро, който действаше доста добре през втората част, центрира опасно отдясно, но Соу се размина на сантиметри с топката на чиста позиция. Секунди по-късно Евандро стреля с глава, но Костов отрази.
В 71-ата ЦСКА все пак проби бетона чрез познат герой. Занев се пребори на два пъти за топката отляво, след което получи пас от Кери и центрира в наказателното поле. Там Евандро се извиси и заби с глава за 1:0.
Малко след това Томаш стреля неточно след корнер, а Турицов получи болки и сам поиска смяна. В 85-ата Ждерич от гостите бе изгонен с втори жълт картон. 3 по-късно Кери центрира остро, а Антов засече с глава, но на сантиметри покрай гредата в аут. Трябва да се отбележи доста стабилната игра в защита на Албентоса, който бе безупречен, и на Бикел.
Така ЦСКА записа нов успех и събра още самочувствие за двубоя със Заря Луганск в четвъртък. Представянето през първата част обаче не бива да се игнорира, защото армейците за пореден път показаха сериозни трудности със създаването на голови положения.