в днешния брой Евандро е козът на Люпко

Евандро е козът на Люпко

30-07-2019 Тема спорт

Бразилският нападател Евандро се оказа козът в ръкава на Люпко Петрович в първите му два мача начело на ЦСКА. Именно южноамериканецът вкара и трите гола в срещите при сърбина - донесе успехите с 1:0 над Осиек и 2:1 над Славия. Евандро беше титуляр в Лига Европа, като стартира на върха на атаката в тандем с Али Соу. Той отдавна не бе използван на тази позиция, а по левия фланг. Евандро вкара гол бижу срещу Осиек, с който даде ценно предимство на ЦСКА.
В неделния двубой със Славия Евандро получи почивка и остана резерва, а като двойка нападатели този път действаха Уот и Соу. Играта на ЦСКА не вървеше и отборът губеше в резултата, което наложи включването на Евандро в 64-ата минута. И как само се отплати бразилецът за доверието. Само 6 минути по-късно той изравни резултата след груба грешка на Велковски. А в 87-ата нападателят пак се оказа на точното място след центриране отляво на Кери и отклоняване на топката от Андреа Христов. Така бразилецът вкара 3 гола за 116 минути на терена в първите два мача на Люпко Петрович като старши треньор на червените.
Евандро вече има 9 попадения за ЦСКА, като той се е разписал във всеки турнир, в който е участвал. Бразилецът реализира 4 попадения в елита, за купата има още 2, а в Лига Европа - 3. Особено на международната сцена нападателят е точен почти неизменно. Разписа се още в дебюта си срещу Копенхаген в Дания (1:2), после порази Титоград (4:0), както и Осиек. Не вкара само в реванша с черногорците (0:0). Предстои обаче да видим дали Евандро ще успее да задържи по-дълго добрата си форма, или просто има моментен проблясък.
„Много съм щастлив, че вкарвам голове. Не се чувствам като звезда, целият отбор сме звезди. Трябва да продължим в същия дух и да показваме добро лице, да постигаме резултати както в българския шампионат, така и в европейските турнири. Срещу Осиек ще бъде много труден мач, както беше и първата среща. Трябва да влезем много концентрирани. Люпко Петрович е треньор, който вдъхва достатъчно увереност не само на мен, но и на целия отбор. Дава спокойствие на всички и с него се работи страхотно”, каза Евандро след двубоя със Славия.
В четвъртък бразилецът ще е титуляр и в реванша с Осиек на „Градски Врт”, където ще опита да продължи головата си серия.