24-05-2018 Дунав се спаси от изпадане

Дунав се спаси от изпадане

24-05-2018 Тема спорт

Дунав надви с 2:1 тима на Царско село в директен сблъсък за място в Първа професионална лига, игран на Спортен комплекс Ботев 1912. По тозин русенци ще продължат да се състезават в Първа лига и през следващия сезон, докато Царско село остава във Втора лига.

Столичният тим има??е първи възможност да отбележат гол, но Димитър Петков удари гредата.

След 30-ата половин час игра Дунав упражни натиск и в 36-та минута възпитаниците на Малин Орачев получиха правото да изпълнят дузпа след нару??ение на Тейнур Марем срещу Ндайе. Ударът на ??смаил ??са обаче бе отбит от вратаря, а после и от гредата.
След час игра падна първият гол в срещата. Бирсент Карагерен се разходи между няколко защитници на столичани и вкара под плонжа на вратаря за 1:0.

Седем минути по-късно Дунав организира хубава контраатака, но Ндайе се забави и топката му бе изчистена.

В 76-та минута "драконите" удариха за втори път своя съперник. Тимът на Малин Орачев организира нова контра, след която Карагерен преодоля технично Филип Димитров, а Аласана Ндайе направи най-лесното и вкара топката в мрежата за 2:0.

В 83-та минута Царско село се върна в двубоя след попадение на Георги Минчев от пряк свободен удар. До края на мача "царете" натиснаха до ново попадение не се стигна и така Дунав запази елитния си статут.

ДУНАВ - ЦАРСКО СЕЛО 2:1
1:0 Бирсент Карагерен 60
2:0 Мамаду Ндиайе 76
2:1 Георги Минчев 82

ДУНАВ: 86. Антонов, 14. Васев, 16. Ковачев, 4. Патев, 83. Попадийн (56-Ненов), 31. Станоев, 11. Димов, 7. Карагерен, 27. Ндиайе, 10. Шопов, 9. ??са (72-Костадинов)

ЦАРСКО СЕЛО: 12. Димитров, 6. Петков, 4. Марем, 18. Ха??ев, 19. Минков, 16. Д. Петков (72-Василев), 9. Георгиев, 17. Даскалов, 5. Диков, 10. Минчев, 8. П. Петков (68-Кацаров)