Дунав продава Ахмедов

30-10-2019 Тема спорт

С трансфер на нападателя клубът ще направи опит да осигури част от бюджета си

Дунав ще трябва да се раздели с голмайстора си Ахмед Ахмедов по време на зимната пауза. С парите от негов трансфер клубът ще опита да върже една част от бюджета си. Както е известно, финансовото бъдеще на русенци е несигурно, след като президентът д-р Симеон Симеонов се оттегли.
24-годишният Ахмедов прави добър сезон. Централният нападател на Дунав е взел участие в 12 шампионатни мача, в които вкара 5 гола. Действията му са следени под лупа от няколко родни клуба, които проявяват сериозен интерес към него. Таранът бе свързван и с преминаване в Ботев. До сделка до затварянето на трансферния прозорец тогава не се стигна, но такава може да има през зимата. Ахмед Ахмедов е в полезрението и на няколко тима от чужбина. През миналата кампания нападателят бе на терена в 31 шампионатни мача за русенци, в които вкара 8 гола. Той дойде в клуба от Поморие, а в кариерата си е играл и за Нефтохимик.
Треньорът на Дунав Людмил Киров не крие, че в отбора има несигурност за бъдещето. От клуба пък стартираха кампания „Русенци за Дунав“, чрез която се набират средства за съществуването на тима. Привърженици дори се обърнаха и към премиера Бойко Борисов за помощ.
Утре Дунав гостува на Левски в София. Двубоят на „Герена“ е от 18:30 часа и ще бъде предаван пряко по Диема спорт.

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ ОТ СРЕЩИТЕ В СОФИЯ

Русенци не са получавали
дузпа на „Георги Аспарухов“

Румен СЛАВОВ

? Равносметката от последните 10 срещи е: 8 победи за сините и 2 равенства.
? В полза на Левски са отсъдени 5 дузпи, като и петте са реализирани от: Г. Златков, Г. Аспарухов, П. Михтарски-2 и Ж. Кабрал.
? За Дунав не са свирени дузпи.
? В 29 мача са отбелязани 108 гола, средно по 3.72 на двубой.
? През първите полувремена са отбелязани 50 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 58 гола.
? Най-често срещаните резултати са: 3:0 – 7 пъти, 2:0 – 5 пъти, и 4:1 – 3 пъти.
? С най-много голове за Левски са: 8 - Хр. Илиев-Патрата, 5 - В. Митков-Шопа и П. Панов, 4 - Д. Йорданов-Кукуша, Г. Аспарухов-Гунди, Ал. Костов, Г. Соколов- Соколето и Ем. Спасов.
? 3а Дунав 5 гола е реализирал легендарният нападател Никола Йорданов.
? Павел Панов реализира 4 гола при победата на сините със 7:0 на 20 май 1977 година.
? Трима състезатели на сините са постигнали хеттрик срещу Дунав: Хр. Илиев, Д. Йорданов и Б. Искренов.
? Автор на най-бързия гол е Ал. Костов от Левски – в 3-ата минута при победата на сините с 3:2 на 28 юни 1964 година.
? В последната минута е реализиран само един гол, дело на Серджиу Буш от Левски.
? Три автогола в полза на сините са си отбелязали състезателите на Дунав: Д. Андонов, Д. Добчев и Мир. Будинов.
? Трима чужденци са реализирали голове за Левски: Д. Яблонски, С. Буш и Ж. Кабрал.
? Ем. Спасов е автор на гол № 1200 за Левски в А група – в 17-ата минута на 14 септември 1974 година при победата на сините с 4:2.
? В 14-и кръг сините и русенци са играли само веднъж – през 1956 година, когато срещата завършва 1:1.
? През октомври двата съперника са играли на „Герена“ за първенство 3 пъти, като винаги сините са побеждавали.