14-05-2018 Дунав доближи оцеляването

Дунав доближи оцеляването

14-05-2018 Тема спорт

Дунав победи Вито??а (Бистрица) с 3:1 в реван?? от плейофите за оставане в Първа лига. Русенци победиха с 1:0 и с общ резултат 4:1 се доближиха до оставане в елита.

Резултатът в Русе откри Бирсент Карагерен в 22-ата минута, след като се възползва от пробив от дясно и получи топката непокрит в наказателното поле. Минута по-късно ??смаил ??са може??е да удвои, но ударът му с глава срещна гредата.След половин час игра Карагерен отново се разписа във вратата на Вито??а, оставайки сам срещу вратаря на Вито??а и го прехвърли за 2:0. Васил Шопов направи резултата класически в 41-ата минута, като се възползва от гре??ка при изнасянето на топката и вкара без проблем, останал сам срещу Николай Георгиев.

След час игра гостите от Бистрица заиграха с човек по-малко заради втори жълт картон на Румен Гьонов. Въпреки това Вито??а стигна до гол в 85-ата минута след дузпа, отсъдена за фаул срещу Орлин Старокин. Стефан Христов застана зад бялата точка и вкара за 1:3.

Дунав чака победителя от срещата Пирин - Етър (1:2 в първата среща) за двубой, който да определи сигурният оставащ в елита. Вито??а пък чака загубилия за битка, която ще определи сигурният изпадащ. Другите два отбора ще чакат втори и третия от Втора лига за бараж.

ДУНАВ - В??ТОША 3:1
1:0 Бирсент Карагарен (22'), 2:0 Бирсент Карагарен (30'), 3:0 Васил Шопов (41'), 3:1 Стефан Христов (85' д.)