в днешния брой Драганов свири Лудогорец - ЦСКА

Драганов свири Лудогорец - ЦСКА

09-08-2019 Тема спорт

Драгомир Драганов ще ръководи за трети път в кариерата си двубой между ЦСКА и Лудогорец. Любопитното е, че всеки един от нарядите му е за мач в Разград, включително предстоящия в неделя. Именно Драганов ръководи и последната среща между двата тима на „Лудогорец Арена” - 0:0 на 6 април тази година. Преди това арбитърът свири и на 5 ноември 2017 г. - 2:1 за ЦСКА. Това беше първият шампионатен успех за армейците над зелените. Онзи двубой обаче не мина без, меко казано, спорни съдийски отсъждания, от които ЦСКА с основание се чувстваше ощетен. Лудогорец поведе чрез Кампаняро в 49-ата минута, а Каранга изравни в 58-ата. Само 9 по-късно обаче бразилският голмайстор на червените бе изгонен много пресилено с втори жълт картон. Въпреки че ЦСКА остана с човек по-малко, тимът, воден от Стамен Белчев, осъществи пълен обрат. Кевин Меркадо се разписа в 71-ата минута за крайното 2:1. Към края на мача Драганов не отсъди дузпа за армейците за нарушение на Сисиньо срещу Меркадо.
При последния сблъсък в Разград двата отбора си поделиха по едно полувреме. ЦСКА игра много силно през първата част, но направи 3 пропуска от чисти ситуации, а Лудогорец владееше изцяло инициативата след почивката.
Друг много интересен двубой в предстоящия кръг Левски - Берое пък е поверен на Николай Йорданов.