в днешния брой Добруджа приземи ЦСКА насред София

Добруджа приземи ЦСКА насред София

11-12-2016 Тема спорт

Левски и Миньор с победи в Суперлигата

Шампионът Добруджа нанесе първа загуба на ЦСКА в мъжката Суперлига, след като се наложи с 3:1 в дербито на десетия кръг. Момчетата на Мирослав Живков бяха по-добри през цялото време и с опит и класа се наложиха над армейците.
На мястото на контузения разпределител на ЦСКА Владимир Станков в игра се появи Стефан Стоянов, който се включи успе??но и успя да разиграе атаката на червените. Гостите обаче успяха да измъкнат първия гейм в края. Във втората част предимството на армейците бе пълно, но те не успяха да превърнат това в преломен момент в мача. Шампионите се съвзеха и с повече характер спечелиха третия гейм, а в четвъртия поведоха с 9:1 и ре??иха рано изхода от срещата.
С най-голям принос за успеха бяха Жулиен Георгиев със 17 точки, Мартин Мечкаров с 15 и Алекс Грозданов с 14 т. За червените 17 точки отбеляза ??ван Крачев, а 16 добави ветеранът Христо Цветанов. Така ЦСКА остана на второ място в класирането на 3 точки след Монтана.
В другите мачове вчера Левски прегази с 3:0 аутсайдера Арда с 16 точки на Спас Байрев, а Миньор се наложи с 3:1 над Славия.