11-03-2016 Добруджа излъга Марек в драма

Добруджа излъга Марек в драма

11-03-2016 Тема спорт

Добруджа стигна до драматична победа на старта на 1/4-финалния плейоф с Марек. Носителят на купата на страната удари ??ампионите с 3:2 гейма пред близо 1000 зрители в зала „Добротица” и вече е само на един успех от класиране на полуфиналите в родното първенство.
Тимът на Миро Живков намери сили да обърне дупничани, след като загуби в първия гейм с 21:25. От своя страна момчетата на Найден Найденов също не се предадоха и съумяха да пратят мача в тайбрек след 25:21 в четвъртия. Ре??ителната пета част върве??е точка за точка, като разликата дойде от една сбъркана атака от гостите, която позволи на Добруджа да затвори мача със 17:15.
Сега Марек се нуждае от успех в неделя, за да избегне отпадане още на старта на плейофите, а оттам да пропусне и първи финал от 2012 година насам.
В Разлог пък Арда нанесе тежък удар по амбициите на Пирин. Гостите от Кърджали стигнаха до изненадващо лесен успех с 3:0 гейма въпреки първоначалните очаквания, че двубоят ще бъде равностоен и домакините ще имат предимство най-вече благодарение на ентусиазираните си фенове. Срещата започна с 15 минути закъснение, тъй като катастрофа блокира прохода Предела и забави придвижването на двамата рефери. Спас Байрев бе най-добър за състава на ??ван Халачев с 25 точки (4 аса, 1 блокада), а за Пирин Венцислав Георгиев остана с 13 точки (1 ас).