в днешния брой Добрата стара Германия пак е тук

Добрата стара Германия пак е тук

20-06-2021 Тема спорт

Португалия и Германия изиграха най-добрия мач на Евро 2020 досега. Човек не можеше да откъсне очи от този спиращ дъха двубой, след който битката в Групата на смъртта е широко отворена. Добрият стар Бундестим се завърна и прегази мореплавателите с 4:2 и по този начин изпревари своя опонент, озовавайки се на второ място.
Германия натика Португалия в нейното наказателно поле и създаде безброй чисти положения. Но както често се случва, мореплавателите удариха първи. В 5-ата минута попадение на Бундестима бе отменено заради засада, а 10 по-късно момчетата на Фернандо Сантош направиха перфектна контра.Домакините изпълниха корнер, но 17 секунди по-късно топката бе в мрежата на Мануел Нойер. Асистенцията бе на Диого Жота, а попадението, разбира се, на Роналдо. Така Кристиано вече има 12 гола на европейски първенства - №1 по този показател, и общо 19 на големи турнири, с което се изравни на върха с Мирослав Клозе. А рекордът на Али Даеи вече е само на 2 попадения (107 срещу 109).
Това не стресна германците, които продължаваха да доминират в притежанието, шансовете и като цяло на терена. И до почивката хората на Йоги Льов заслужено обърнаха в своя полза. Те загубиха в първия си мач от Франция с 0:1 след автогол на Хумелс. По ирония на съдбата сега именно това наклони везните в тяхна полза.
В 35-ата минута Рубен Диаш вкара топката в собствената си мрежа след центриране на Госенс, а 240 секунди по-късно и Рафа Герейро повтори упражнението. Така Португалия се превърна в първата европейска нация, която си отбелязва два автогола в един мач на голям форум.
След почивката доминацията на Бундестима продължи и само за 15 минути те вкараха нови два гола. Първо страхотна отборна атака завърши с попадение на Кай Хаверц, а след това великолепният бек на Аталанта Робин Госенс направи резултата 4:1. Шоуто обаче продължи, а този път дойде ред на Португалия да отбележи. Роналдо върна жеста на Жота, подаде му на празна врата и нападателят на Ливърпул нямаше как да сбърка за 2:4.
След това оборотите малко спаднаха, но въпреки това РенатоСаншеш можеше да върне интригата, ала бомбеният му удар се спря в десния стълб. Така след наелектризиращи моменти от началото до края на срещата Германия отново е под светлините на прожекторите. И като нищо скоро да започне пак да всява страх сред опонентите си.