28-01-2014 Днепър смаза Локо Пд с 5:0

Днепър смаза Локо Пд с 5:0

28-01-2014 Тема спорт

Украинският Днипро разби Локомотив Пловдив с 5:0 в контролна среща от лагера в Марбея. Двата отбора затруднявани почти през целия двубоя от буреносен вятър, но много силно второ полувреме за украинците доведе до изразителния резултат в тяхна полза.

На 31 януари, петък, от 18.30 часа българско време, Локомотив срещу друг гранд от Украйна - Динамо Киев.

В Марбея Локо Пд бе подкрепян бурно и от малка, но сплотена агитка, която не остана незабелязана. Наситеният график на контроли и трудните условия обаче не позволиха на техните любимци да спрат скъпата селекция на Хуанде Рамос.

Сергей Политило откри резултата в 12-та минута, от пряк свободен удар, но въпреки че има??е още положения, Днипро не успя да отбележи повече до почивката. С изключение на един далечен удар на Тижани Белаид, едно негово центриране в пеналта, и няколко опита за продължителни разигравания, Локо Пд няма??е сериозни положения.

Второто полувреме, макар и наситено със смени, принадлеже??е на Днипро. Само за минута, в 52-та и 53-та, украинците дръпнаха с 3:0, след като точни бяха последователно Сергей Кравченко и Никола Калинич.

За десетина минути, около 70-та, Локо Пловдив взе инициативата, и се задържа в половината на съперника, но в заключителния етап, Днипро отбеляза нови две попадения.

Евгени Селезньов бе точен в 80-та минута, а пет по-късно Роман Бабенко оформи крайното 5:0 от дузпа, отсъдена за фаул срещу Кулаков.