19-06-2020 Де Бройне развинти Арсенал

Де Бройне развинти Арсенал

19-06-2020 Тема спорт

Манчестър Сити разби с 3:0 Арсенал в първия си мач след подновяването на сезона във Висшата лига. Гражданите тотално надиграха съперника си пред празните трибуни на "Етихад".
В началото Бернд Лено направи поредица от спасявания, които запазваха нулевото равенство. Сити вдигна темпото към края на първата част и точно преди почивката откри. В грешник за гостите се превърна Давид Луис. Бразилецът не успя да пресече подаване, което стигна до Стърлинг, а английският национал разстреля Лено.
В началото на втората част Луис продължи с гафовете и задържа Марез в пеналта като последен в защитата. Давид бе изгонен с директен червен картон и последва дузпа за Сити. Кевин де Бройне я превърна в гол за 2:0 и уби интригата. Домакините с лекота създаваха още положения, но Лено спаси отбора си от разгром. Все пак в 91-ата минута падна трети гол, който бе дело на Фодън.
Арсенал е чак девети в таблицата, а над всички на терена бе Кевин де Бройне, който с представянето си впечатли анализаторите.

ФАКТФАЙЛ
* Ман Сити спечели последните си 7 мача срещу Арсенал във всички турнири, удължавайки най-успешната си серия в историята на съперничеството с топчиите.
* Арсенал загуби у дома и навън срещу един съперник в рамките на един сезон с три или повече попадения разлика за първи път от 1969/70. Тогава бе срещу Челси, а сега срещу Ман Сити (0:3, 0:3).
* Арсенал няма победа в последните си 26 гостувания на отбори от Голямата шестица в Англия (0-10-16).
* Рахийм Стърлинг стана първият играч, който бележи гол в елита на Англия през месец юни от 1947 г. насам. Тогава на 14 юни същото стори Уолтър Рикет за Шефилд Ю срещу Стоук.
* Стърлинг се разписа в 50-о домакинство във всички турнири. В тези двубои той никога не е бил на губещата страна с екипите на Ман Сити и Ливърпул (47-3-0).
* Давид Луис вече е направил четири дузпи този сезон - това е изравнен рекорд за ВЛ в рамките на една кампания. Също по 4 дузпи за съперника са причинявали Жозе Фонте (2016/17), Гари Колдуел (2011/12), Ибрахима Сонко (2007/08), Клаус Лундеквам (1999/00), Кен Монку (1993/94) и Люк Найхолт (1993/94).