в днешния брой Десподов с два гола за Литекс при 2:2 с Верея

Десподов с два гола за Литекс при 2:2 с Верея

20-06-2015 Тема спорт

Литекс завър??и 2:2 с Верея във втората си лятна контрола. Оранжевите бяха по-добри от съперника си по време на спаринга, игран в Тетевен, и водеха в резултата почти до самия край на двубоя, но допуснаха изравняване в 87-ата минута. С два гола за ловчанлии се отчете 18-годи??ният нападател Кирил Десподов, а за старозагорци точни бяха Деян Христов и Ангел Костов. Първи минути за Литекс пък записаха новите попълнения колумбиецът Хенри Рохас и португалецът Арсенио. Верея е воден от дългогоди??ния футболист на ловчанлии Живко Желев, който е играещ треньор.

Срещата започна по-добре за втородивизионния отбор, който откри още в 6-ата минута. Привлеченият преди две седмици нападател Деян Христов реализира с красив прехвърлящ удар за 1:0.

Ловчанлии натиснаха, но дълго време не успяваха да отбележат. С пропуски се отчетоха Йонсен, Страхил Попов и Милчо Ангелов, но вратата на Верея така и не бе разпечатана през първото полувреме.

На почивката Балъков смени целия състав и Литекс вдигна оборотите. Атаките на ловчанлии бяха предимно по земя и бързо дадоха резултат. В 57-ата минута Кирил Десподов изравни, а в 62-ата отново той вкара за 2:1 след асистенция на колумбийския плеймейкър Хенри Рохас.

Оранжевите имаха още 3 опасни положения до края, но не съумяха да реализират. Вместо това в 87-ата минута Костов с далечен удар оформи крайното 2:2.

В първата си контрола Литекс победи кипърския Омония с 3:2 с хеттрик на нападателя Бьорн Маарс Йонсен. Следващата проверка на Литекс е на 26 юни срещу Нефтохимик в Трявна.