22-09-2019 Десподов избухна с 2 асистенции

Десподов избухна с 2 асистенции

22-09-2019 Тема спорт

Кирил Десподов записа две асистенции в първия си мач като титуляр за Щурм Грац. Футболист №1 на България за 2018-а получи старт от Нестор ел Маестро за визитата на Матерсбург. Атакуващият футболист му се отблагодари с две голови подавания за крайното 3:3. Грубер откри в 10-ата минута за домакините, но почти веднага след това Десподов намери Авлонитис, който изравни.
В 24-ата минута българинът центрира опасно от корнер, а Филип Елхард си отбеляза автогол. Десподов бе заменен в 81-ата минута от Любич, а Матерсбург оформи крайното 3:3 в продължението от дузпа. Щурм е пети в Бундеслигата след 8 изиграни кръга. Бившият играч на ЦСКА е под наем в тима от Каляри.