24-05-2018 Ден по-късно и пред празна зала: Левски Лукойл изравни на Балкан

Ден по-късно и пред празна зала: Левски Лукойл изравни на Балкан

24-05-2018 Тема спорт

Близо 24 часа след първоначалния час на финал №2 от НБЛ, Левски Лукойл спечели доиграването срещу Балкан (Ботевград) със 71:65 пред празните трибуни на зала “Универсиада”. Снощи мачът бе прекъснат 3:01 минути преди финалната сирена заради безредици между феновете на домакините и резервната скамейка на гостите и това наложи финалните 181 секунди да бъдат изиграни днес. С тази победа столичани изравниха серията до 1-1 победи.

Трите минути бяха изгледани и от финансовия благодетел на Левски Лукойл - Валентин Златев.

КАКВО СЕ СЛУЧ?? В ДО??ГРАВАНЕТО
Венцислав Петков вдъхна надежда на гостите с ко?? за 66:61 след 40 изиграни секунди, но Божидар Аврамов върна разликата на 7 при 68:61. Напълно в реда на нещата Балкан заложи изцяло на стрелба от тройката и 35.6 секунди преди сирената Джордан Калахан вкара отдалеч за 68:64, принуждавайки домакините да вземат таймаут. Очаквано домакините изиграха възможно най-дългото нападение след това, а ботевградчани опитаха да ги спрат с капани и сдвояване в защита. Асен Великов вкара 1/2 от наказателната линия, а това направи и Брандън Фортънбъри за 69:65. След това Божидар Аврамов не трепна и вкара два наказателни удара за финалното 71:65.
Божидар Аврамов бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Николай Стоянов и Омари Гудул добавиха по 11 всеки.

ДиВон Уо??ингтън и Христо Захариев вкараха по 15 точки за Балкан, а Венцислав Петков завър??и с 10.

По програма мач №3 е в събота в "Арена Ботевград".