18-08-2019 Дежа вю за Сити срещу Тотнъм

Дежа вю за Сити срещу Тотнъм

18-08-2019 Тема спорт

Манчестър Сити беше спечелил последните си 4 двубоя с Тотнъм от Висшата лига, но никога в историята си гражданите не бяха записвали 5 поредни победи над своя опонент за първенство. Може би това бе тревожен знак за небесносините. Преди десетилетие Маурисио Почетино пък постигна първия си успех над Пеп Гуардиола. През есента на 2016-а аржентинецът нанесе дебютно поражение на каталунеца в английския футбол. Няма как и да избягаме от реалността, че Тотнъм си остава единственият отбор, който е надвил Сити през календарната 2019 г., след като би с 1:0 с гол на Сон в Шампионската лига. Гражданите нямат сблъсък с друг член от елитната шестица чак до ноември, така че лесно може да се разбере защо останалата част от дивизията се надяваше Почетино да спре напредъка на Сити. И ако всички тези знаци не бяха достатъчни, то нека си спомним, че мечтата на Гуардиола за куадрабъл през миналата кампания бе убита, след като техен гол в заключителните секунди на срещата с Тотнъм в ШЛ бе отменен.
Пеп и неговите момчета получиха дежа вю, и то отново на "Етихад". Смелите шпори някак си удържаха равенството 2:2, когато мачът влезе в допълнителното време. Сити изпълни корнер, а след карамбол в наказателното поле Жезус мощно забоде топката в мрежата. Стадионът избухна по същия начин както на 17 април. Играчите се прегръщаха, а Гуардиола бе получил прилив на положителни емоции. И в този момент ВАР се намеси и отмени попадението (б.р. - правилно), тъй като Лапорт бе играл с ръка, преди топката да стигне до Жезус.
И така тоталният превес на домакините така и не се материализира, въпреки че имаха над 30 положения за гол. В 20-ата минута те вече водеха, след като Стърлинг засече с глава брилянтно центриране на Кевин де Бройне. 203 секунди по-късно обаче Тотнъм изравни от нищото чрез Ламела. Де Бройне бе истински диригент в средата на терена, създавайки редица положения за своите съотборници, а при едно от тях Агуеро вкара 97-ото си попадение на "Етихад" във Висшата лига.
Положенията пред вратата на Лорис се заредиха, но французинът показа невероятен рефлекс, а гредата също му помогна. И така се стигна до 56-ата минута, когато Лукас Моура с глава се възползва от центриране от корнер на Ламела и изравни. Любопитното е, че бразилецът се беше появил в игра само 19 секунди по-рано. И дотук... Останалото бе повторение на една тъжна история за Сити и намесите на ВАР...