08-09-2019 Две победи за България преди старта в Монпелие

Две победи за България преди старта в Монпелие

08-09-2019 Тема спорт

България приключи с две победи подготовката си за европейското първенство по волейбол. Селекцията на Силвано Пранди се завръща от Талин днес, след като регистрира два последователни успеха с по 3:1 гейма над домакините от Естония и Беларус.
В първата проверка в четвъртък вечерта лъвовете не оставиха шанс на беларусите, налагайки волята си съответно с 29:27, 25:23, 20:25 и 25:20. В този мач в игра за трикольорите се завърна Тодор Скримов. 29-годишният перничанин започна като титуляр и за три гейма постигна 7 точки (41% ефективност в атака, 59% позитивно и 36% перфектно посрещане). Той се възстановяваше от контузия на глезена, която получи в олимпийската квалификация с Бразилия миналия месец във Варна. Освен него в стартовия състав на Пранди попаднаха още Николай Пенчев, Георги Сеганов, Цветан Соколов, Виктор Йосифов, Алекс Грозданов и Теодор Салпаров като либеро. До края на мача Професора пусна в игра всички състезатели без Розалин Пенчев, който има мускулно разтежение. Най-резултатен за победата бе Цветан Соколов с 21 точки (60% ефективност в атака).
Вчера пък България надигра след 25:16, 21:25, 25:21 и 28:26 домакините от Естония. За сметка на Скримов в титулярния състав бе Мартин Атанасов, а на мястото на Грозданов игра Светослав Гоцев. В края на втория гейм пък Сеганов отстъпи позицията си на разпределител на Добромир Димитров, който остана на полето до края на срещата. Това бе и единствената смяна, която Пранди направи в двубоя. Впоследствие двата тима изиграха допълнителен гейм, в който участие взеха Грозданов, Теодор Тодоров, Венелин Кадънков и Петър Каракашев, докато Скримов и Розалин Пенчев не бяха рискувани.
Така България се отправя към европейското първенство по волейбол с актив от две победи и две поражения в контролите. Миналата седмица нашите паднаха с 1:3 от Белгия и 0:3 от Северна Македония в Скопие. Първият официален двубой на шампионата на Стария континент за лъвовете е на 12 септември. Тимът на Пранди стартира от 15:15 часа срещу Гърция. В група А в Монпелие са още домакините от Франция, Италия, Португалия и Румъния.