02-01-2017 Григор тръгна като лъв

Григор тръгна като лъв

02-01-2017 Тема спорт

Григор Димитров започна 2017 година с успех и спечели убедително в първия кръг от турнира в Бризбейн срещу американеца Стийв Джонсън с 6:2, 6:3.
Така във втория кръг от турнира българинът ще има за съперник французина Никола Маю.
Григор доминира??е в целия мач срещу американеца. Той спечели първия сет с 6:2, след като направи два пробива. Дори прекъсването на двубоя за 20-ина минути при 4:2 заради дъжда, който нахлува??е на талази през процепа между покрива над корта и трибуните, не спря българина.
Ло??ото начало на втория сет също не оказа влияние върху играта на българина. Той допусна пробив в първия гейм, но бързо обърна хода на сета и го спечели с 6:3, а с това и мача с 2:0.

Първи сет:
Гейм на нула в полза на Димитров при негов сервис в първия гейм.
Джонсън бързо възстанови равенството - 1:1.
След леки затруднения Гри??о все пак печели своето подаване и води с 2:1 в първия сет.
Дъждът, който се сипе над Бризбейн, не пречи на мача, тъй като централният корт разполага с покрив.
Първи пробив в мача и той е в полза на Григор Димитров, който води с 3:1.
Макар и малко трудно, пробивът на Григор е затвърден и той повежда с 4:1 в първия сет.
Джонсън успя да върне един гейм, българинът води с 4:2.
Вятърът носи вода от дъжда от процепите между покрива и трибуните. Това предизвиква Джонсън да поиска от съдията прекъсване на мача и това е факт засега. На??ият води с 4:2 и 40-15 в първия сет.
Двамата тенисисти се прибраха в съблекалнята, не е ясно колко дълго ще продължи паузата, тъй като дъждът се очаква да се сипе още доста време.
??грата е подновена след прекъсването заради дъжда. Григор довър??ва започнатото в седмия гейм и го печели за временното 5:2.
Убедителна игра на българина, който прави втори пробив в сета и го печели с 6:2.

Втори сет:
Григор започва ло??о втория сет, допуска пробив в гейма и губи с 0:1.
Великолепна игра на Григор и той бързо връща пробива, изравнявайки - 1:1.
Гри??о не оставя ??ансове на американеца и излиза напред в резултата - 2:1 във втория сет.
Джонсън изравни резултата във втория сет - 2:2.
Григор отново излезе напред и води с 3:2.
След упорита борба в ??естия гейм Григор стигна до пробив и поведе във втория сет с 4:2.
Без проблеми Гри??о взе и следващия гейм и е на крачка от победата в мача - води със сет и 5:2 във втория.
Джонсън остана в мача, намалявайки на 3:5.
Григор не допуска изненада и печели с 6:3 и втория сет. Следващият му съперник е Никола Маю.