30-03-2016 Григор се даде на Монфис

Григор се даде на Монфис

30-03-2016 Тема спорт

На??ият си тръгва от Маями след 2:30 часа битка

Григор Димитров отпадна от Мастърса в Маями (САЩ, $6,1 млн.) след загуба с 7:6 (5), 3:6, 3:6 от Гаел Монфис (Фр) за 2:30 часа. Мачът на централния корт се превърна в тежка битка и няма??е нищо общо с демонстративната среща, която двамата изиграха в София в края на миналата година. Тогава българинът спечели, но сега щастието не бе??е на негова страна и той претърпя четвърта загуба в петте си досега??ния официални мача с Монфис.
Двамата съперници се захапаха още в първия сет. Григор на два пъти повежда??е с пробив, но в нито един от случаите не успя да го затвърди. В тайбрека обаче на??ият успя да навакса ранен пасив, за да се възползва от първия си сетбол и да поведе в резултата. Всъщност през целия мач почти всичко в играта на българина бе??е наред с изключение на подхода към съперника.
Загубеният първи сет само амбицира ексцентричния французин. Монфис започна с пробив втория сет и с доста по-стабилно подаване удържа аванса си до края, когато отново спечели сервиса на българина, за да изравни. Французинът удря??е смело и разнообразно, а Григор видимо отстъпва??е тактически и така и не успя да намери противодействие на играта му. Дори колебанията в играта на съперника няма??е как да му помогнат. Така началото на третата част Димитров отново спечели подаването на Монфис и отново допусна връщане на пробива още в следващия гейм. Вече със сериозно предимство в разиграванията французинът постигна нов пробив за 5:3, след което затвори мача.
Така Григор напуска турнира в третия кръг, което е прогрес в сравнение с миналата година, когато отпадна във втория и той ще увеличи актива си в ранглистата на АТП. Монфис пък отива на 1/4-финалите, където ще срещне Кей Ни??икори (Яп), надиграл с 6:2, 6:4 Роберто Баутиста Агут (??сп).