27-05-2018 Григор разби египтянин

Григор разби египтянин

27-05-2018 Тема спорт

Григор Димитров стартира с победа с 3-0 (6:1, 6:4, 7:6) срещу 182-ия в света египтянин Мохамед Сафуат на старта на "Ролан Гарос".

Първият сет премина перфектно за българина и той буквално помете съперника си за 23 минути. Гри??о поведе с 3:0 след пробив за 2:0, а след това удари Сафуат и за 5:1, след което затвори сета с гейм на нула.

Втората част не направи изключение и Димитров поведе с 4:0 с два пробива, след което отстъпи на нула в петия гейм. ??грата бе спряна при 1:4 заради медицински таймаут за египтянина, което явно повлия на концентрацията на Григор и той загуби следващите два гейма за 3:4. Българинът обаче се върна на пътя на успеха за 5:3, но египтянинът не се отказа и доведе резултата до 5:4. Димитров обаче сложи точка на спора в сета с гейм на нула.

Третият сет се оказа далеч по-оспорван от преди??ните два и двамата не допуснаха пробиви в осем гейма, като египтянинът спечели две от подаванията си на нула. Григор има??е възможност да пробие опонента си при 3:3, но Сафуат устоя на атаката. При 4:4 Димитров поведе с 40:0 при сервис на египтянина, допусна изравняване и след това загуби гейма. При 6:6 тайбрек трябва??е да ре??ава победителя в сета, а Гри??о си свър??и работата, побеждавайки със 7:1.

Димитров трябва??е да се изправи срещу Виктор Троицки, но сърбинът се отказа от мача заради контузия, а Сафуат влезе в схемата като "щастлив губещ", след като падна с 4:6, 4:6 от аржентинеца Гуидо Андреоци.

Григор взе победа номер 60 на клей в неговия мач номер 100 на червената настилка, като в следващия си ще се изправи срещу победителя от двойката Джаред Доналдсън или Николас Яри (играят в момента).