02-09-2019 Греъм Кери: Още 5 минути и щяхме да спечелим

Греъм Кери: Още 5 минути и щяхме да спечелим

02-09-2019 Тема спорт

Крилото на ЦСКА Греъм Кери беше избран за играч на мача във вечното дерби. Ирландецът преобрази армейците след почивката. С включването си той се нагърби с организирането на играта в предни позиции. Кери започна да отправя остри центрирания, които създаваха напрежение пред вратата на Левски, а в крайна сметка направи и двете асистенции за крайното 2:2. След мача Кери заяви:
"Започнахме добре мача, но ни вкараха два гола след наша небрежност. Това наруши самочувствието ни. На полувремето обаче говорихме, че трябва да сме по-офанзивни и по-агресивни. И успяхме. Създадохме повече възможности и върнахме головете. Печелехме повече първи и втори топки, поради което успяхме да притиснем съперника. Ако имаше още пет-десет минути, щяхме да спечелим, но не ни стигна малко време. И това не е малко, предвид че губехме с 0:2, но сме наясно, че не е достатъчно и трябва да показваме повече. Трябва да намалим грешките. След почивката почти не бъркахме и това даде резултат. Не създадохме някакви големи шансове, но имахме притежанието върху топката. Имах възможността през първото полувреме да видя атмосферата, страстта и борбата по трибуните. Страхотно е. Надявам се да спечелим следващото дерби", каза Кери.
С оглед изявите му във вечното дерби може да се очаква той да получи титулярно място в първия мач след паузата. На 14 септември (събота) ЦСКА гостува на Ботев Пд.