15-05-2018 Голдън стейт удари Хюстън със стил в мач №1

Голдън стейт удари Хюстън със стил в мач №1

15-05-2018 Тема спорт

Шампионът в Националната баскетболна асоциация Голдън Стейт започна с победа със 119:106 като гост на Хюстън финалната серия в Западната конференция. С основна заслуга за победата на Уориърс бе Кевин Дюрант, който реализира 37 точки. Още 28 прибави Клей Томпсън, който сам наниза 6 тройки, а лидерът на тима Стеф Къри завър??и срещата с 18 точки, 6 борби и 8 асистенции.
За Хюстън най-полезен бе Джеймс Хардън, който реализира 41 точки. Крис Пол добави 23 точки и 11 борби за Рокетс в първия си финален мач на конференция в кариерата си на професионалист, докато резервата Ерик Гордън вкара още 15 точки за домакините.
Срещата в "Тойота Сентър" започна по-добре за домакините, които поведоха с 9 точки в средата на първата четвърт след забивка на Клинт Капела. Още до края на откриващия период обаче Голдън Стейт намали изоставането си само до точка при 29:30 и на почивката двата тима се оттеглиха при равен резултата - 56:56. Второто полувреме обаче бе изцяло за гостите, чиито опит в подобни срещи натежа и те успяха да "откраднат" домакинското предимство на Хюстън в серията.
Вторият мач между двата тима отново ще бъде в Хюстън в ранните часове на четвъртък българско време.