26-12-2015 Голдън Стейт попари Кливланд

Голдън Стейт попари Кливланд

26-12-2015 Тема спорт

Въпреки че стрелбата на тима не върве??е, баскетболистите на Голдън Стейт все пак намериха начин да се справят отново с Кливланд.

Уориърс спечелиха с 89:83 у дома повторението на финала от юни, след 22 точки и 15 борби на Дреймонд Грийн. Стеф Къри и Клей Томпсън помогнаха съответно с 19 и 18 за триумфа.

„Когато играем солидно в защита, винаги имаме по-големи ??ансове да печелим. Сега просто показахме, че можем да побеждаваме по друг начин“ заяви Къри, чийто тим е с баланс 28-1, а у дома серията от победи достигна 32 успеха.

ЛеБрон Джеймс вкара 25 точки за гостите, но Кевин Лав и Кайри Ървинг нямаха ден и пропуснаха общо 22 от 31 изстрела от игра. „В защита бяхме на ниво, но в нападение нещата не вървяха за никой от нас“ каза Джеймс.

Мачът бе оспорван почти до края. В средата на последната част домакините отвориха аванс от 10 точки, но Леброн заби два пъти поред, а след това и Лав направи добавка, за да падне разликата до 77:81. Джеймс пропусна два пъти от линията, а Къри вкара два поредни ко??а за Уориърс.

Тройката на Джей Ар Смит по-малко от минута преди края направи 80:85, но домакините удържаха. Въпреки поражението Кливланд остава на върха на ??зток с баланс 19-8.