в днешния брой Гидженов на „Армията“, Чинков ще свири на „Лаута“

Гидженов на „Армията“, Чинков ще свири на „Лаута“

18-02-2021 Тема спорт

Радослав Гидженов бе определен за главен съдия на един от най-интересните двубои от 18-ия кръг на Първа лига. Той ще свири сблъсъка ЦСКА – Черно море. Мачът е в събота от 17:30 часа на „Армията“.
На Гидженов ще помагат Иво Колев и Йордан Петров. Станимир Тренчев е четвърти рефер, а съдийски наблюдател е Георги Нарлев. За последно Радослав е свирил мач на армейците на 25 октомври миналата година – 1:1 с Арда в Кърджали. На 19 септември 2020-а ръководи Берое – Черно море 4:0, като гони Исмаил Иса в 65-ата минута. Седмица по-рано е четвърти рефер при домакинството на варненци на ЦСКА 1:1.
Любопитен е нарядът на Локо Пловдив – Лудогорец, които също играят в събота, но от 15:00 часа на „Лаута“. СК прати на двубоя Волен Чинков. Toй доста често е назначаван на мачове на разградчани, в които е демонстрирал и скандално съдийство. На 3 март 2018-а дава измислена дузпа за орлите в 90+4-ата минута на домакинския мач със Септември София, от която те печелят с 1:0 след точен изстрел на Швиерчок. Преди това набързо гони за два жълти картона Борис Галчев от столичани. В края на ноември същата година порязва и Локомотив Пловдив срещу Лудогорец на „Лаута“. Орлите бият с 1:0. Тогава Чинков не посмява да свири две явни дузпи за смърфовете, едната за блъскане на Димитър Илиев от Моци с двете ръце, а другата за игра с ръка на Сисиньо в наказателното поле.
За последно ръководи мач на Лудогорец на 1 ноември миналата година – победата с 1:0 над Левски в Разград. През август е главен съдия на сблъсъка за Суперкупата между орлите и Локо Пд на „Хювефарма арена“, спечелен от смърфовете с 1:0.