15-11-2017 Германия опази серията си  без загуба в последния миг

Германия опази серията си без загуба в последния миг

15-11-2017 Тема спорт

Бундестимът е непобеден в 21 поредни мача, Лаказет избухна с два гола за Франция

Резервата на Германия Ларс Щиндъл вкара в последните секунди на контролата с Франция, за да спаси своя отбор, който стигна до 2:2 в Кьолн. По този начин световните ??ампиони нямат загуба в 21 поредни двубоя (16 победи и 5 равенства). За последно Бундестимът допусна поражение на полуфиналите на Евро 2016 именно от Франция, а петлите отново бяха на път да огорчат Йоги Льов и компания.
Двата отбора изиграха зрелищна контрола с много положения, а нападателното трио на петлите – Мбапе, Марсиал и Лаказет, впечатли и постоянно тормозе??е отбраната на домакините. Момчетата на Дидие Де??ан на два пъти повеждаха, но германците успяваха да изравнят. За Бундестима на вратата започна Кевин Трап, който изпадна в немилост в ПСЖ, а французите бяха без контузения Жиру и Грийзман, който бе оставен на пейката. Техните заместници в атака обаче изиграха страхотен двубой и само късметът ли??и петлите от трета поредна победа при гостувания на Германия (б.р. - Франция спечели с 3:0 през 2003-а и 2:1 през 2012-а).
Още от самото начало гостите притиснаха световните ??ампиони, но Трап се намеси на няколко пъти чудесно. Скоростта на Мбапе, Марсиал и Лаказет създава??е сериозни неприятности на Германия и логичното се случи в 33-ата минута. Антони Марсиал се освободи брилянтно от Хумелс със залъгващо движение и може??е да завър??и атаката сам. Но нападателят на Манчестър Юнайтед не действа егоистично и пусна на празна врата на партньора си в атака Лаказет, който не сбърка. В края на първата част Тимо Вернер може??е да изравни при една гре??ка на Рабио, но резервният вратар на петлите Манданда бе на мястото си.
Германия вдигна темпото след почивката и стигна до 1:1. Йозил разсече френската защита с едно от марковите си подавания, а Вернер прокара топката между краката на Манданда. Малко по-късно Тони Кроос стреля от фаул, вратарят на Марсилия докосна топката съвсем леко, но това бе достатъчно тя да се удари в гредата и да се предотврати второ попадение на домакините. 20 минути преди края отново Лаказет изведе петлите напред, а този път с асистенция се отличи сензацията Килиан Мбапе. Французите пропуснаха да увеличат преднината си, след като на няколко пъти пропуснаха чисти положения при контра. При една от тях Марсиал се озова очи в очи с Трап, но стреля много слабо. Така се стигна до 3-ата минута от добавеното време, когато триходова акция Йозил-Гьотце-Щиндъл матира отбраната на петлите и срещата завър??и 2:2.