26-05-2019 Георги Миланов триумфира в Унгария

Георги Миланов триумфира в Унгария

26-05-2019 Тема спорт

МОЛ Види се наложи над Хонвед с 2:1 и спечели купата на Унгария по футбол. Българският национал Георги Миланов остана резерва в състава на победителите на финала в Будапеща.

Филип Холендер изведе столичани напред в 14-ата минута от дузпа, но Марко Шчепович изравни десет минути преди края с удар отблизо след подаване от корнер.

Резервата Анел Хаджич донесе триумфа в първата минута на добавеното време, след като засече под гредата ниско подаване от фаул в малкото наказателно поле на Саболч Хусти от дясно.

Така Мол Види, който завърши на второ място в първенството след шампиона Ференцварош, заслужи трофея за втори път в историята си след 2006 година.