08-03-2015 Габриела Петрова грабна сребро на Европейското!

Габриела Петрова грабна сребро на Европейското!

08-03-2015 Тема спорт

Габриела Петрова спечели сребърен медал в дисциплината троен скок на Европейското първенство по лека атлетика в зала в че??ката столица Прага. 22-годи??ната Петрова завър??и с 14.52 метра, които постигна в последния си ??ести опит.

Така тя се доближи само на 3 сантиметра от личния си рекорд от 14.55 метра, с който триумфира на Държавния ??ампионат на закрито в Добрич в средата на февруари.

Петрова, европейска ??ампионка за девойки до 23 години на открито от Тампере 2013, зае третото място след четвъртия си опит от 14.33 метра, след което подобри постижението си на 14.37 метра в петия си скок, а при последния си опит тя стигна и до второто място в крайното класиране.

Така тя донесе втори медал за България на Евро 2015 в Прага след бронза на Радослава Мавродиева в тласкането на гюле от събота.

Победителка на троен скок стана действащата световна ??ампионка в зала от Сопот 2014 Екатерина Конева (Русия) с най-добър резултат в света за сезона от 14.69 метра.

С бронза се окичи Хана Князева (??зраел). Натурализираната украинка постави нов национален рекорд с 14.49 метра още в първия си опит.