в днешния брой Втори медал за Ния Димитрова

Втори медал за Ния Димитрова

30-01-2012 Тема спорт

Ния Димитрова спечели втори медал от европейското първенство по биатлон при девойките в Осръбле (Слвк). Българката, която в петък завоюва титлата в спринта на 7,5 км, вчера прибави и бронзово отличие в преследването на 10 км. Тя завър??и с време от 33:00.7 мин, като направи само една гре??ка в стрелбата. Шампионка стана украинката ??рина Варвинец с една гре??ка, а втора се нареди Елиза Гаспарен (Швейц) също с един пропуск. При юно??ите в преследването на 12,5 км с най-предно класиране от българите в Антон Синапов - 26-и с две гре??ки.
Красимир Анев пък завър??и на ??есто място при мъжете в същата дисциплина след два пропуска. Българинът остана на 1:07.3 минути след победителя Алексей Волков (Рус) с време 31:48.0 мин.