12-05-2018 Всички в Разград са доволни

Всички в Разград са доволни

12-05-2018 Тема спорт

Лудогорец и Левски завър??иха наравно 2:2 в двубоя помежду си от 34-ия кръг на Първа лига. Срещата в Разград се запомни с много положения пред двете врати, красив автогол и драматичен завър??ек.

Клаудиу Ке??ерю реализира от дузпа за Лудогорец, а Аймен Белаид си отбеляза автогол. За тима на Делио Роси се разписаха Роман Прохазка и Жерсон Кабрал.

Още в четвъртата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа, след като Яблонски спъна Натанаел. Ке??ерю бе точен и изведе домакините напред. Преди това пък топката бе пратена в гредата от бранител на "сините".

До края на полувремето двубоят бе двуостър с положения и пред двете врати. Гол на Ке??ерю бе отменен заради фаул в атака, а Броун се намеси веднъж и спаси вратата си от попадение.

През второто полувреме Левски бе по-активен, но до 73-ата минута не стигна до гол. Тогава Обертан нахлу в наказателното и намери Прохазка, който засече топката и я вкара в мрежата за 1:1.

В 84-ата минута Аймен Белаид си вкара много красив автогол. Бранителят на опита да изчисти топката с летящ плонж, но тя се удари в напречната греда и тупна зад голлинията на вратата на Митрев.

Левски все пак успя да измъкне точката в 88-ата минута, когато Паулиньо се освободи много добре в наказателното поле на домакините, намери Кабрал, който с мощен удар прати топката в мрежата за крайното 2:2.

Отборът на Делио Роси събра 61 точки и е с 3 пред Берое в борбата за третото място. Лудогорец, който вече е ??ампион, има в актива си 86 точки.