04-07-2021 Вратар измъкна Локо Сф срещу Царско село

Вратар измъкна Локо Сф срещу Царско село

04-07-2021 Тема спорт

Царско село и Локомотив София не се победиха в контрола, играна на комплекс „Царско село“, завършвайки 0:0. Домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като през първото полувреме бяха по-активният тим, а през втората част действията на терена бяха равностойни.
Възпитаниците на Антони Здравков стартираха по-агресивно двубоя и овладяха контрола на топката. На няколко пъти Александър Любенов трябваше да се намесва решително след изстрели на Миси Мезу и Димо Бакалов.
В 7-ата минута Любенов улови диагонален изстрел на Мезу, а в 25-ата отново нападателят нанесе удар, този път с глава, но този път неточно.
Малко преди края на първата част вратарят на гостите на два пъти се намеси решително, спасявайки последователно удари на Петър Атанасов и Лукас Диас.
Железничарите поизравниха играта през втората част, но домакините продължиха да бъдат по-активният отбор. Най-чистото положение в двубоя дойде в средата на второто полувреме, когато Христо Иванов се озова сам срещу Янко Георгиев, но не успя да намери очертанията на вратата, пращайки топката над гредата.
В заключителните минути Локо реализира попадение чрез Раел Лоала, но то бе отменено заради засада.
Царско село ще премери сили с Литекс на 7 юли в четвъртата си контрола, а следващият спаринг на железничарите е също в сряда – срещу Левски на „Георги Аспарухов“.