16-11-2019 Вратарски неволи в ЦСКА

Вратарски неволи в ЦСКА

16-11-2019 Виктор ГЕЦОВ

Вратарски проблеми сполетяха ЦСКА преди днешната контрола с Арис. Титулярният страж Густаво Бусато е получил контузия, поради което през цялата седмица му е било забранено да тренира. Така бразилецът няма да вземе участие в спаринга с гърците. Другият опитен вратар Витаутас Черниаускас пък е с националния отбор на Литва. За капак няма свободни момчета с по-солиден стаж и при юношите. Християн Петров е със селекцията до 19 г., а други вратари имат контузии.
Бусато е тотален господар под рамката на ЦСКА в последните 2 месеца. Преди днешния спаринг той беше в серия от 11 поредни мача като титуляр. Бусато пази в 8 последователни срещи в елита (6 сухи мрежи), двубоя с Локо ГО за купата (3:0) и 2 контроли с Пирин Бл и Кариана, завършили 3:1.
Заради контузията на бразилеца се е наложило спешно да бъде привикан преотстъпеният в Литекс Петър Петров. Именно той се очаква да застане под рамката днес. Петров прави силен сезон във втородивизионния тим, като в 10 участия е записал 6 сухи мрежи и е допуснал само 4 гола. Той не е преодоляван повече от веднъж в една среща. 20-годишният вратар се надяваше на повиквателна за младежката селекция, но вместо това част от тима стана Иван Дюлгеров (Черно море), който дълго време беше контузен и не е играл от близо 3 месеца. Петров има 41 участия за Литекс във Втора лига и 1 за дубъла на ЦСКА.
Вчера армейците пуснаха видео от тренировките, на което се вижда, че при упражненията под рамката вместо Бусато е наставникът на вратарите Ивайло Петров-Пифа. Да се готвят с тима бяха взети и част от здравите вратари в ДЮШ.
Червените заминаха за Солун още вчера, а днес от 15:30 часа излизат на стадион „Клеантис Викелидис”. Билетите за спаринга са по 10 евро, а на мача се очакват около 100 привърженици на ЦСКА. Домакините са 7-и в гръцката Суперлига. И двата отбора днес ще дадат шанс на футболисти с по-малко минути през сезона.