11-07-2015 Волейболиските отстъпиха на Чехия в нова драма

Волейболиските отстъпиха на Чехия в нова драма

11-07-2015 Тема спорт

България допусна поражение в група М от втора дивизия на световното Гран при по волейбол за жени, след загуба с 2:3 (23:25, 25:18, 17:25, 25:18, 11:15) гейма срещу отбора на Чехия.

Българките стартираха добре мача, но ас на Вероника Трънкова даде аванс от две точки на чехкините в първия гейм при 23:21 и те удържаха преднината си до края.

Във втория гейм съпротивата на чехкините издържа само до първото техническо прекъсване, а България спечели частта със седем точки разлика, но само, за да загуби по идентичен начин третата част на срещата.

Националките надвиха чехкините с 25:18 точки в четвъртия гейм и изпратиха мача в тайбрек.

Той стартира ужасно за домакинките, след като Ева Янева стреля в мрежата, а Мира Тодорова изкара топка в аут за 0:2. Българките се амбицираха и направиха страхотен обрат до 3:2, но този аванс бе??е задържан само няколко минути и чехкините поведоха до техническото прекъсване след силен удар на Хелена Хавелкова от лявото крило. Гостенките поведоха с 13:10 след сервис в аут на Мира Тодорова, което реално сложи край на мача.

Юлия Стоянова бе??е най-резултатна за българките с 24 точки при 21 завър??ени атаки, две блокади и един ас. По 13 пункта добавиха Десислава Николаева, Габриела Коева и Ева Янева, като последната записа и пет успе??ни блокади в актива си.

Лидер в генералното класиране на група М е отборът на Пуерто Рико, който се наложи с 3:1 (23:25, 25:16, 25:23 и 25:17) над опа??каря Хърватия.