в днешния брой Вердер пречупи ЦСКА с гол в 83-ата минута

Вердер пречупи ЦСКА с гол в 83-ата минута

05-07-2021 Явор ПИРГОВ

ЦСКА записа втора поредна загуба по време на подготвителния си лагер в Австрия. След като преди 4 дни армейците загубиха с 1:2 от гръцкия хегемон Олимпиакос, вчера те паднаха и от немския Вердер Бремен с 0:1. Лошата новина за отбора бе контузията, която получи Брадли Мазику в края на първото полувреме. В игра през втората част се появи Валентин Антов и това всъщност бе голямата новина от вчерашната проверка. Юношата на ЦСКА, който през пролетта изкара 3 месеца и половина под наем в Болоня, бе използван като вътрешен халф, а не на позицията, на която се изявява през последната година – централен защитник.
Бременци, чиято пазарна стойност на играчите към този момент се изчислява на около 80 милиона евро, стартираха по-напористо и осъществиха опасна атака още преди да е изтекла първата минута на мача, но отбраната на армейците се справи. ЦСКА стигна до първото по-сериозно положение в 11-ата минута. Матей стреля с глава след центриране от корнер, но топката мина над напречната греда. Четири минути по-късно отново с глава Матей обстрелва вратата на Вердер след центриране от пряк свободен удар, изпълнен от Кери.
Бременските музиканти действаха доста агресивно и влизаха твърдо в единоборствата, като демонстрираха сериозно желание да излязат като победители от контролата. Те имаха своя шанс в 18-ата минута, когато Мьохвалд се озова на добра позиция и стреля по посока на Бусато, но ударът му бе разочароващ. В 33-ата минута отлична намеса на Гълъбов не позволи на играч на Вердер да се откъсне директно срещу вратаря на червените. Германският тим опита натиск към вратата на ЦСКА в последните минути на полувремето. Нанкиши направи сериозен пропуск, след като нахлу отляво, стреля по диагонала от около десетина метра, но топката мина покрай страничния стълб на Бусато. В последната минута на първата част Чатакович опита своя специалитет - удар отдалеч, но той се оказа неуспешен. В самия край на полувремето контузия получи Брадли Мазику, който бе принудително заменен от Митко Митков, но за пореден път се видя, че младокът има проблеми в дефанзивен план.
В 56-ата минута Вердер стигна до най-сериозната опасност. Американската звезда на тима Сърджант нахлу в наказателното поле и вместо да подаде към Нанкиши на празна врата, реши да стреля, но бразилският страж на армейците спаси. В 68-ата минута в игра за ЦСКА се появи Валентин Антов, но той зае място в полузащитата и заигра като дефанзивен халф.
В 74-ата минута влезлият няколко минути по-рано Йоан Бай сътвори един от най-красивите моменти в мача. Той успя да надиграе пазача си и стреля в далечния ъгъл, но топката срещна гредата. В 83-ата минута Вердер все пак успя да стигне до гол. Това стана след изпълнение на корнер на далечната греда, където Йоханес Егещайн се пребори с Бай и стреля с глава, като не остави шансове на юношата Бoжев, който бе заменил Бусато. В ответната атака ЦСКА можеше да стигне до равенството. Дончев проби и центрира към Бай, който стреля от воле, но стражът на бременци спаси. В 85-ата минута и Гълъбов стигна до удар с глава, но Цетерер спаси, а това бе и всичко за този мач.