15-10-2015 Велика победа, на полуфинал сме!

Велика победа, на полуфинал сме!

15-10-2015 Тема спорт

България е на полуфинал на Европейското първенство по волейбол! Германия поиска да играе отново с българските "лъвове" и си го получи, а резултатът бе същият - 3:0 гейма (25:19, 25:23, 25:23) за една феноменална България, която за втори път надигра тотално фаворита Германия и показа, че е сред най-големите волейболни сили в света.

Българските момчета дадоха всичко от себе си, а с подкрепата на феноменалната публика в "Арена Армеец" не дадоха на немците никакъв ??анс и заслужено намериха място на полуфинал, където ще се изправят срещу тима на Франция!

В началните минути на двубоя преобладава??е добрата защита, а успе??ните атаки и за двата отбора бяха рядкост. След няколко размени на водачеството България поведе с 8:6 на първо техническо прекъсване, авансът стигна в последствие до 10:6, но с няколко поредни точки Германия изравни. Все пак "лъвовете" си върнаха аванса при 16:14, а до края на гейма великолепната им игра на блокада осигури успеха с 25:19.

Вторият гейм определено бе по-драматичен като до заключителните моменти в него двата отбора се движеха заедно. Водачеството се сменя??е, но по-често бе на страната на България като техническите паузи дойдоха при 8:7 и 15:16.

Асове на Виктор Йосифов и Владо Николов бе това, което даде комфортен аванс от 20:17, който немците все пак успяха да намалят за 23:22. След нова страхотна блокада България реализира втория си геймбол и след 25:23 вече воде??е с 2:0 гейма.

Третият гейм бе изключително равностоен като Германия първа стигна до по-сериозен аванс за 11:6. Със задружни усилия обаче българските волейболисти успяха да наваксат пасива и дори да поведат с 16:15 на второ техническо прекъсване. След още няколко изравнявания, България поведе с 2 точки за 23:21, а още първия мачбол бе реализиран - 25:23 и мечтата стана реалност - полуфинал на Евроволей 2015!