22-09-2011 Валенсия изпусна Барса на Местая

Валенсия изпусна Барса на Местая

22-09-2011 Тема спорт

Отборите на Валенсия и Барселона завър??иха 2:2 в големия сблъсък на междинния пети кръг в испанската Ла Лига. Ерик Абидал си вкара автогол в 12-ата минута, а в 14-ата Педро изравни. В 23-ата реализира Пабло Ернандес, а в 77-ата Фабрегас оформи 2:2. След равенството Валенсия остава лидер с десет точки, две повече от ??ампиона на ??спания.

Унай Емери нареди 4-2-3-1 с изнесен напред Роберто Солдадо. За негови помощници бяха избрани Пабло Ернандес, Серхио Каналес и Жорди Алба. Отново като "фал??иви деветки" започнаха Сеск Фабрегас и Лионел Меси. Даниел Алве?? завзе десния фланг, а в защита Джосеп Гуардиола остави само трима - Хавиер Масчерано, Карлес Пуйол и Ерик Абидал.

Нахъсано започнаха домакините. Остри бяха техните акции особено по левия фланг. В 12-ата минута включване на Жереми Матийо завър??и с автогол на Абидал. Френският бранител посегна с десния крак и прати топката в далечния ъгъл - 1:0. Стотина секунди по-късно "синьо-червените" върнаха попадението с първата си опасна акция. Меси изведе отляво Педро, който технично реализира в близкия ъгъл.

В 17-ата Адил Рами посегна с крак, а Лео Меси падна в наказателното поле. Съдията се поколеба, но не отсъди дузпа, която съществува??е, и ощети гостите от "Камп Ноу". При нару??ение бранителят на "лос че" трябва??е да получи и втори жълт картон.

Вместо да поведат каталунците изостанаха в резултата. В 23-тата пореден силен пробив на Матийо завър??и с гол. Абидал бе??е оставен сам срещу Солдадо и Пабло, не се ориентира и номер "19" разстреля Виктор Валдес - 2:1.

Нямаха добра възможност за гол барселонци до почивката. А Солдадо изпусна от наглед невъзможно за пропуск положение. Отново Матийо центрира, Валдес леко чукна топката, а "деветката" на валенсианци с ??пагат на два метра от голлинията прати кълбото в аут. Като цяло много по-стройни бяха "прилепите" преди почивката, а играта на Барса се къса??е преди последния пас.

Втората част "блаугранас" започнаха в 4-3-3. Педро Родригес мина отдясно, а Дани Алве?? се върна по-назад. Продължи липсата на концентрация в каталунския лагер. В 52-рата минута Солдадо изпусна нов супер??анс. Първо Каналес не стигна до топката, а след него голмайсторът не стреля добре.

Давид Вийя замени Педро, Адриано Корея влезе като дясно крило, а след 60-ата минута Карлес Пуйол напусна за сметка на Тиаго Алкантара и Барса се върна към игра с трима бранители. Първият ??ут на Барса за полувремето дойде едва в 62-рата минута и бе??е безобиден.

Не създаваха положения гостите, след като валенсианци много добре запълваха пространството пред наказателното си поле. В 68-ата минута Масчерано удари звучно напречната греда със силен ??ут от 27 метра. В 75-ата Лео Меси получи ??анс пред Висенте Гуаита, но в последния момент бе??е натиснат според правилата на Рами и загуби контрол.

В 77-ата Лео Меси изведе технично Сеск Фабрегас, който избяга от засадата. "Четворката" на за пореден път показа голмайсторски умения и вкара четвъртия си гол в Примера от началото на сезона.

В 89-ата Лео пусна великолепен голов пас към Давид Вийя. Сам срещу Висенте Гуаита астурианецът сяка?? пожали бив??ия си тим. В 90-ата минута Жорди Алба получи директен червен картон, но камерите не показаха защо. Смята се, че е заради обида на четвъртия съдия. В заключителните секунди Меси бе??е приклещен от Луи?? Мигел Брито, но за втори път не получи дузпа от рефера.

Така двата тима се сбориха здраво и заслужиха по точка. В големи периоди от срещата "бяло-черните" показаха как може да бъде надигран звездния тим на Пеп Гуардиола.