в днешния брой България остана без медал в Минск

България остана без медал в Минск

02-03-2020 Тема спорт

Националите ни по биатлон ще се завърнат без нито едно отличие от европейското първенство в Минск-Раубичи. Нашите представители останаха много далеч от битката за разпределение на медалите на шампионата на Стария континент. В последните две състезания от турнира в Беларус българите паднаха жертва на натрупаната умора с оглед на участието им дни по-рано и на световното първенство в Антхолц. На база развоя на събитията и събирането в рамките на две седмици на тези турнири бе логично и да се стигне до този провал.
Българите не успяха да си извоюват добри позиции в спринта, както при мъжете (10 км), така и при жените (7.5 км) в събота. Това им отреди тежки мигове по време на вчерашното преследване. В надпреварата при силния пол най-предно място зае Владимир Илиев. След 7 пропуснати мишени от 20 изстрела (2+1+3+1) водещият ни биатлонист остана на 16-а позиция с пасив от 2:15.6 минути спрямо представителя на домакините Сергей Бочарников (0+0+0+2). Антон Синапов (1+0+2+2) се нареди 21-и с изоставане от 2:38.8 мин, а в Топ 30 влезе и Димитър Герджиков (1+1+1+1), който финишира на 25 място. Красимир Анев (0+0+2+3) остана най-далеч от нашите – на 44-а позиция. Норвегия допълни почетната стълбичка. Сребърното отличие отиде за Стурла Легрейд (1+0+0+1), който изостана на 6.7 секунди от шампиона, а бронзът е в полза на Сиверт Бакен (0+0+1+1).
При дамите Милена Тодорова единствена влезе в Топ 30 от нашите. 22-годишната красавица се нареди на 29 място след два пропуска (1+0+0+1) и пасив от 4:14.1 минути спрямо белоруската Елена Клучинкина (0+0+0+0). Българката стартира от 53-а позиция, но направи добро състезание и навакса 24 места, след като в събота записа слабо състезание на спринта. От останалите ни представителки вчера Мария Здравкова бе затворена с обиколка след третата стрелба (0+1+0) и не завърши, докато Дафинка Коева изобщо не стартира. Сребърното отличие в последното състезание на европейското остана за рускинята Кристина Резцова (1+0+0+1), докато бронзът е за шведката Елизабет Хойгберг (0+1+0+2).