в днешния брой България е сред любимите дестинация на Анчелоти

България е сред любимите дестинация на Анчелоти

25-09-2014 Тема спорт

След 6 дни 55-годи??ният Карло Анчелоти ще седне на резервната скамейка на стадион „Васил Левски“. ??талианецът ще изведе действащият европейски клубен ??ампион Реал Мадрид срещу Лудогорец в двубой от груповата фаза на Шампионската лига. А разградчани ще се опитат да направят визитата му в България горчива, защото до момента той има само хубави спомени от престоите си у нас.
На 19 октомври 1983-а година Анчелоти изиграва първия си и единствен мач в София като футболист – неговият Рома гостува в 1/8-финал за КЕШ (турнира за Купата на европейските ??ампиони – пред??ественик на Шампионската лига). Римляните печелят с 1:0 на „Армията“ – отсояща на 300 метра от „Васил Левски“, където сега ще гостува Реал. Карло играе цял мач, а гола за джаулоросите вкарва Фалкао. На реван??а резулатът отново е 1:0 за Рома, а Анчелоти пак е 90 минути на терена.
През сезон 1988/89 настоящият наставник на Реал е част от великия състав на Милан, който среща Левски в 1/16-финал за КЕШ. Той не се появява в първия двубой на „Георги Аспарухов“, който италианците печелят с 2:0. На реван??а е на линия и играе 90 минути, а росонерите бият с категоричното 5:2.
11-години по-късно съдбата отново сблъсква Анчелоти със сините, но този път той вече е треньор. Неговият Ювентус печели с 3:1 на „Герена“, а в реван??а прави 1:1.
Освен, че досега неизменно си е тръгвал като победител от София, през 2007-а година Карло напусна страната ни и с титлата „Доктор хонорис кауза“ на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. Това се случва на 12 ноември.

ЛЮБОП??ТН?? ФАКТ?? ПРЕД?? ЛУДОГОРЕЦ – РЕАЛ М

• Защитникът на Лудогорец Браян Ангуло игра два пъти миналия сезон срещу Реал Мадрид, когато бе част от Гранада. Неговия тим загуби от кралете с 0:1 у дома и 0:2 като гост.
• През миналата кампания в Шампионската лига, когато Реал М риумфира за десети път с трфея, испанците отбелязаха 20 гола в 6 гостувания. Те спечелиха 4 от тях и загубиха само едно – четвъртфинала-реван?? с Борусия Дортмунд (0:2).
• Миналия сезон Реал Мадрид спечели две от гостуванията си с рекордни за клуба резултати – 6:1 над Галатасарай в груповата фаза и над Шалке в 1/16-финала.
• Реал е гостувал само веднъж на българиски тим – през сезон 1979/80 играе с Левски на „Герена“ за КЕШ, и печели с 1:0. След това взима и реван??а с 2:0.
• Гарет Бейл е играл вече на „Васил Левски“ – през октомври 2011 в европейска квалификация. Той вкара гола за победата на Уелс с 1:0 над България. В състава на националите ни бе защитника на Лудогорец Георги Терзиев.
• Лука Модрич също е играл в София – през юни 2005 година. Тогава той е част от младежкия национален отбор на Хърватска, който губи с 1:2 от България на стадион „Българска армия“.