Буря в Черно море удави Лудогорец

01-09-2013 Желю СТАНКОВ

Божилов бележи два за победата на варненци с 3:1

Желю СТАНКОВ

Лудогорец се потро??и и удави в бурята на Черно море. Отборът на Георги ??ванов-Гонзо спечели за??еметяваща победа с 3:1 над ??ампионите, които явно бяха на европейска вълна и имаха трудност с пренастройката към българското първенство.
Мачът започна според очакванията, като Черно море отново зае изчаквателна позиция, а Лудогорец си хареса ролята на фаворит. Варненци явно бяха ре??или до един момент да изморят съперника си и по-късно да нанесат ре??ителен удар. Всичко се развива??е по плановете на Георги ??ванов. Домакините играеха на границата между твърдото и грубото, а ??ампионите опитваха с много подавания да заградят съперника си. Футболистите на Стойчо Стоев явно имаха много странна изли??на енергия за освобождаване и няколко пъти демонстрираха умения, които не са част от този, а от някакъв друг спорт.
Първо се прояви Мантила, който в 21-ата минута с движение от бойните изкуства се размина с изритана към него топка, тя попадна в Георги ??лиев, той напредна и в получилата се контраатака подаде на Георги Божилов и го изведе сам срещу вратаря, нападателят напредна и с диагонален удар откри резултата.
След това мачът продължи по същия сценарий и дори скука превзе стадиона. В края на полувремето две последователни съдийски гре??ки бяха на път да взривят обстановката, въпреки че през цялото време публиката на „Тича“ бе активна. Главният арбитър първо отсъди фаул в полза на Черно море за игра с ръка на Йордан Минев, а такава изобщо няма??е, защото защитникът на Лудогорец отигра топката с гърди. При прекия свободен удар и високо центриране в огневата зона Владо Стоянов показа, че колкото и да е добър един вратар, понякога откача и прави неадекватни неща. Стражът на Лудогорец излезе неразчетено като Тони Шумахер срещу Батистон преди повече от 20 години и връхлетя на защитника на Черно море Александров, който миг преди това бе вкарал топката с глава във вратата му. Съдията обаче странно защо отмени гола заради засада, каквато изобщо няма??е, тъй като при центрирането съвсем друг играч на домакините бе зад защитата на гостите.
Второто полувреме започна също по плановете на треньора на домакините. Черно море разчита??е на гре??ка на Лудогорец в дефанзивен план, след което рязко да усили оборотите. Това се случи в 54-ата минута, когато в наказателното поле пред Владо Стоянов голмайсторът Божилов и Райков бяха непокрити и първият без проблем засече центриране от десния фланг за 2:0. Вече бе ясно, че Лудогорец трудно ще намери някакъв отговор на агресията на Черно море. Стойчо Стоев вкара Ки??ада и Е??пиньо, които да раздвижат офанзивната линия на Лудогорец, но домакините вече бяха като в матрица и имаха планове за трети гол, с който да ре??ат всичко категорично в своя полза. Резервата Ки??ада пробва удар отдалеч в 67-ата минута, но Китанов спаси.
Четири минути по-късно топката стигна до Райков след силно странично хвърляне от Ми??о Венков, след това крилото в свой стил след серия от финтове премина през Кейсара и върна назад към точката на дузпата, оттам Георгиев бе точен за 3:0.
Това вече дойде в повече на евробойците от Разград, които не помнят някой да им е водил с три чисти гола. Шампионите опитаха да стигнат до един отсрамващ гол, а Черно море вече бе на гребена на вълната и аристократично допусна съперника по-близо до Китанов. Лудогорец все пак показа, че има някакви сили, и до края се отчете с едно попадение на Е??пиньо от пряк свободен удар.