02-02-2014 Ботев се дъни срещу поляци

Ботев се дъни срещу поляци

02-02-2014 Тема спорт

Ботев Пд не успя да победи полския Зеглембе, завър??вайки 0:0 в контролна среща, състояла се кипърска територия, където „канарчетата“ провеждат своята предсезонна подготовка. Станимир Стоилов използва спаринга, за да изпробва различни схеми в състава си, като даде ??анс за изява на почти всичките си играчи.

Двубоят се игра при тежки метеорологични условия. Силният и почти постоянен вятър прече??е в значителна степен на двата състава да организират играта си. Въпреки това обаче, пловдивчани имаха своите ??ансове. Още в 5-ата минута пряк свободен удар за Ботев бе изпълнен от Мариян Огнянов, който ??утира, но прати топката над напречната греда. Последва възможност и за Йордан Христов, който обаче бе добре блокиран от бранител.

В 17-ата минута дойде и първата по-опасна възможност пред Заглембе. Вожняк бе оставен да ??утира в наказателното поле, но ударът му мина в страни от вратата. В 35-ата минута Хамза се пребори за една топка в наказателното поле в близост до аутлинията и я центрира около точката на дузпата, откъдето защитник успя да я избие. Топката обаче попадна отново в краката на тунизиеца. При втория му опит за центриране, топката срещна ръката на защитник, но главният съдия посочи играта да продължи.

През вторите 45 минути, Ботев извър??и по-голямата част от смените си, а „канарчетата“ продължиха да се борят за откриване на резултата.

В 48-ата минута хубава комбинация между между Артур и Анесе, завър??и с удар на последния, но право в ръцете на вратаря на Зеглембе. В 65-ата минута ??ван Цветков направи опит да изведе Хамза в коридор, но топката му бе отклонена. В 77-ата минута Артур Енрике отправи силен удар от около 20 метра, който обаче бе избит от стража на опонентите на Ботев.

Така двата отбора не успяха да излъчат победител.

Следващата проверка на Ботев е на 5 февруари срещу Енисей.