10-04-2014 Ботев е само с два гола за 15 мача на „Армията”

Ботев е само с два гола за 15 мача на „Армията”

10-04-2014 Тема спорт

Отбор, воден от Станимир Стоилов, никога не се е разписвал като гост на ЦСКА

* В последните си 15 гостувания на ЦСКА Ботев е вкарал само 2 гола!
* Станимир Стоилов е водил 4 мача като стар??и треньор на „Армията”. Общото между тях е, че поверените му отбори никога не са вкарвали гол. В първия си гастрол на стадиона на ЦСКА Мъри извежда Левски срещу Вихрен и срещата завър??ва 0:0. След това, като наставник на Литекс, Стоилов губи с 0:2 от ЦСКА през есента на 2008 година. Така стигаме и до визитите с Ботев на „Армията”, завър??или при резултат 1:0 за ЦСКА и 0:0. Тази вечер Стоилов ще търси първи гол за неговия отбор и първа победа на „Армията” в треньорската си кариера.
* Най-добрата серия на ЦСКА от 17 поредни победи над Ботев в София бе направена от 11 октомври 1992 година до 4 май 2013 година
* Ботев бие ЦСКА в София едва в 11-ия мач между двата тима на 22 август 1962 година
* Само 3 мача от 58 са завър??или 0:0 в столицата.
* Висока резултатност е регистрирана на срещите в София: 197 гола в 58 мача - средно по 3,39 на мач!
* През първите полувремена са отбелязани 76 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 118 гола плюс 3 служебни попадения
* В своята история футболистите на ЦСКА са вкарали най-много голове - 247 във вратата на Ботев Пловдив!
* Гол № 100 в двубоите в столицата вкарва Коста Танев от Ботев в 14-ата минута от дузпа при загубата на Ботев с 2:4 на 16 ноември 1980 година
* Пет чужденци са вкарали голове в срещите между двата отбора - само за ЦСКА: М. Мукаси, Ж. П. Брито, М. Хидиуед, Фл. Петре и Р. Мигел. Чужденец все още не се е разписвал за Ботев на „Армията”.
* През април двата тима са играли 9 мача в столицата, като ЦСКА има 6 победи, 2 срещи са завър??ила наравно, а канарчетата имат една победа, но тя е много ценна, защото през 1967 година Ботев става ??ампион.
* Най-често срещаните резултати на срещите в София са 1:1 - 7 пъти, 2:0 - 7 пъти (7 за ЦСКА), 3:0 - 6 пъти (6 за ЦСКА) и 3:1- 6 пъти (5 за ЦСКА и 1 за Ботев)