Ботев вкара само 4 на Нефтохимик

05-10-2013 Румен НЕДЕЛЕВ

Анисе събра аплодисментите с 2 гола в мрежата на бургазлии

Румен НЕДЕЛЕВ

Ботев Пловдив стана поредният отбор, който разгроми Нефтохимик. Канарчетата не пропуснаха да стигнат до убедителното 4:0 над бургазлии. Най-добър в редиците на жълто-черните бе Абел Анисе, който наниза две попадения. Така той вече има на сметката си 6 в А група.
Още в началото на двубоя Ботев взе инициативата и редува??е атака след атака. Бургазлии обаче умело се бранеха. Те стояха компактно в своята половина и отбиваха нападенията. В 26-ата минута обаче отбраната им се пропука. Вандер Виейра проби по десния фланг и центрира в наказателното поле към Анисе, който отблизо вкара. Натискът на пловдивчани продължи, но до края на първата част вратарят на гостите Денчев се отличи с няколко ключови намеси и не позволи на топката да попадне за втори път в мрежата му.
През второто полувреме Нефтохимик рухна в 56-ата минута. Тогава бургазлии получиха ъглов удар. След центрирането обаче Вандер пое топката, пробяга около 60 метра и подаде на Анисе в пеналта. Той върна малко по-назад към Ромарио. Последният финтира бранител и с удар покрай Денчев покачи на 2:0. Десет минути по-късно резултатът бе вече класически – точен бе Борис Галчев. С технично изпълнение на пряк свободен удар той прати топката в горния десен ъгъл. Това бе негов първи гол за сезона. В 78-ата Анисе реализира второто си попадение в срещата. Той овладя с гърди в наказателното поле подаване на ??р??ак, обърна се и с отмерен изстрел оформи крайния резултат – 4:0.
Двубоят от трибуните с патерици изгледа Тодор Неделев. Той бе бурно аплодиран от запалянковците, които му пожелаха бързо възстановяне. До него бе и ??ван Цветков, който ще е на линия за следващия мач на канарчетата.