23-09-2014 Ботев Пловдив разгроми Локо Мездра

Ботев Пловдив разгроми Локо Мездра

23-09-2014 Тема спорт

Ботев Пд не допусна изненада и елиминира с 4:0 втородивизионния Локомотив на неговия стадион в Мездра.

„Канарчетата“ се поизмъчиха през първото полувреме, когато не успяха да стигнат до гол, а дори домакините имаха ??ансове да открият резултата.

Все пак през второто полувреме по-опитният и класен тим на Ботев взе тотален превес и напълни мрежата на мездренци. Точни за „канарчетата“ бяха ??ван Цветков, Мариян Огнянов, Александър Колев и Серкан Юсеин.

Двубоят се игра пред едва 100-150 зрители.

Мачът започна с очаквано превъзходство на гостите от Пловдив, които изпълниха няколко преки свободни удара и 3-4 корнера пред вратата на Локо Мездра. Началните двадесетина минути обаче не донесоха успех за по-опитния и класен тим на „канарчетата“. Вратарят на мездренци Сайков и защитата пред него съумяха да се справят с опасностите.

Въпреки териториалното надмощие на пловдивчани, най-голямата опасност в тези минути създаде тимът на Локомотив. Борис Петков отправи чудесно воле в 20-ата минута, но топката мина на метър над вратата. После хубава атака на Балджийски отдясно завър??и с центрирана топка, която за малко не бе засечена от Чаворски във вратата.

Надмощието на „канарчетата“ продължи и след това, като само през първата част те изпълниха 10 ъглови удари, но безплодно.

В 38-ата минута защитникът на Локомотив Мездра Георги Павлов дори за малко не си отбеляза автогол, като с глава уцели напречната греда на своята врата.

Така тимът от „Б“ група устиска нулевото равенство до почивката.

В 49-ата минута Божидар Васев отправи удар от 20 метра, Сайков изпусна топката и тя премина зад гърба му, малко не достигна на притичалия Колев да я вкара в мрежата, но вратарят го изпревари.

Натискът на Ботев обаче даде резултат в 58-ата минута. Опитният ??ван Цветков бе оставен непокрит във вратарското поле и от 3-4 метра технично и по диагонал реализира за 0:1.

Локомотив Мездра пропусна чист гол в 67-ата минута. Тогава Николай Цветков и ??ван Ми??ев останаха сами срещу Роман ??нез и вратаря Ми??о ??ванов, но Ми??ев пропусна от 5 метра да изравни резултата.

Само три минути по-късно този пропуск бе наказан. От фаул Мариян Огнянов с помощта на рику??ет реализира ново попадение за Ботев и резултатът набъбна на 0:2.

Крайния резултат оформиха Алекс Колев и Серкан Юсеин. Първо вятърът помогна на Колев в 80-ата минута, за да отбележи за 0:3. В 84-ата Серкан Юсеин бе оставен сам и реализира за 0:4.