в днешния брой Ботев Пд трудно отстрани Миньор

Ботев Пд трудно отстрани Миньор

26-09-2019 Тема спорт

Миналогодишният финалист за Купата на България Ботев Пловдив, макар и трудно, успя да прескочи 1/16-финалите този сезон, след като се наложи над третодивизионния Миньор в Перник с 1:2. Срещата се игра при завиден интерес - около 1500 зрители бяха дошли на стадиона в миньорския град. Гостите бяха подкрепяни от около 80 души. Треньорът на Ботев Желко Петрович бе заложил почти на всички свои титуляри. Неговият стол се клатеше и той нямаше намерение да рискува бутането му с някой от резервите и юношите.
Мачът започна добре за елитния тим и в 11-ата минута Фернандо Виана откри. След центриране на Тодор Неделев от корнер Терзиев стреля с глава, вратарят на домакините изпусна топката, после се протегна да я улови, но бразилецът я бутна в мрежата. Стражът Алекс Георгиев поиска нарушения от главния съдия, но получи само жълт картон за протеста си.
Радостта на канарчетата трая 120 секунди. Димитър Савов проби отдясно, стреля от малък ъгъл, Янко Георгиев отрази, но голмайсторът на чуковете Калоян Йосифов успя да промуши топката за 1:1. Малко по-късно Янко Георгиев прояви рефлекс, след като Йосифов с глава успя да отклони с глава центрирана от фаул топка.
В 17-ата минута пък Антонио Вутов стреля от десетина метра, но Георгиев успя да закачи топката и я извади в корнер. В края на полувремето двата тима си размениха по един удар чрез Томислав Павлов и Фернандо Виана в 41-ата и 43-ата минута, но вратарите се справиха със ситуациите.
През втората част играта продължи да бъде равностойна. Ботев владееше повече топката, но без резултат. В 60-ата минута Алекс Георгиев отрази опасен шут на Тодор Неделев, а 10 по-късно гредата помогна на пернишкия вратар след фаул, изпълнен от национала. Малко след това Георгиев получи контузия и бе заменен от резервата в този мач Даниел Леонтиев.
Ботев все пак успя да стигне до успеха осем минути преди края, след като Фернандо Виана с глава засече поредно центриране на Тодор Неделев от корнер и прати топката в горния десен ъгъл.
Малко преди края бранителят на Миньор Димитър Савов се озова на добра позиция, но малко не му достигна да бутне токата зад гърба на Янко Георгиев.
Така Фернандо Виана се превърна в герой за канарчетата и ги измъкна сухи от тежкото гостуване в Перник. Домакините пък показаха, че са много над нивото на Трета лига и че спокойно в момента могат да са част от втория ни ешелон.