в днешния брой Ботев Гълъбово елиминира Етър

Ботев Гълъбово елиминира Етър

27-09-2019 Тема спорт

Карадайъ и Антон Огнянов донесоха успеха на домакините, Ивайло Димитров пропуска дузпа

Втородивизионният Ботев Гълъбово (9-о място в първенството) изхвърли от Купата на България елитния Етър. Домакините спечелиха с 2:1 на "Трейс Арена". Мачът бе много здрав, а головете паднаха през втората част. Тогава в герой за ботевци се превърна новото им попълнение Ерай Карадайъ. Той реализира първото попадение, а малко по-късно се разписа и Антон Огнянов. След това Ивайло Димитров-Косъма профука дузпа, отсъдена в полза на болярите, а попадението на Милчо Ангелов се оказа недостатъчно да вкара мача в продължения.
Треньорът на великотърновци Росен Кирилов бе дал шанс на някои футболисти, които по-рядко играят. Защитата бе изцяло прекроена, същото важи и за халфовата линия, а в нападение действаха Гади, Светослав Ковачев и Иван Стоянов. Куп основни играчи липсваха заради контузии - Боджадж, Никола Колев, Руменов, Даниел Младенов, Пехливанов и Мартинович.
В първите 20 минути над Стара Загора валя градушка, а осветлението на "Трейс Арена" дори спря и срещата бе прекратена за кратко. Отделно имаше и силен вятър, което още повече затрудняваше футболистите.
През втората част домакините започнаха по-активно. Така се стигна до 66-ата минута. Тогава след контра Карадайъ прониза резервния страж на виолетовите Анатоли Господинов. Само 120 секунди по-късно крилото Антон Огнянов удвои. Той се разписа с воле.
До края на мача Етър натисна. В 75-ата минута болярите получиха право да изпълнят дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу взетия под наем от Лудогорец Ерол Дост. Зад топката застана Ивайло Димитров-Косъма, който обаче не успя да вкара. В 82-ата минута виолетовите все пак намалиха - точен бе централният нападател Милчо Ангелов. Времето до края на мача обаче не им стигна, за да реализират отново и да се доберат до продължения.
"Най-важното е да си вдигнем футболистите със здравословни проблеми, защото са много. Гледаме си първенството, купата не беше приоритет", коментираха от Етър.