19-05-2018 Ботев Враца се завърна в елита!

Ботев Враца се завърна в елита!

19-05-2018 Тема спорт

Ботев (Враца) победи драматично с 2:1 Монтана и си осигури директна промоция за Първа лига. Футболистите на Са??о Ангелов стигнаха трудно до успеха с гол на юно??ата на Левски Деян ??ванов в края на срещата от последния 30-и кръг. Преотстъпеният от "Герена" защитник отбеляза в 86-ата минута и след последния съдийски сигнал във Враца ликуваха, започвайки празненствата.

Преди това Петър Атанасов откри резултата в 10-ата минута, а гостите от Монтана изравниха в 71-ата чрез Йордан Йорданов. Ако равенството се бе??е запазило, първи ще??е да да завър??и Локомотив (София), който в същото време воде??е в гостуването си на Ботев (Гълъбово).

Драматичният успех над резервите на Монтана осигури ??ампионския трофей на Ботев (Враца) във Втора лига. Тимът спечели първенството с 64 точки, оставяйки след себе си преследвачите Локомотив (София) и Царско село. Те също спечелиха мачовете си от последния кръг - "железничарите" се наложиха с 3:2 при гостуването на Ботев (Гълъбово), а Селото надви с 2:1 Черноморец (Балчик).

Локомотив (София) завър??ва втори с 63 точки, колкото събра и Царско село, който остава трети в крайното класиране. Отборът от "Надежда" и оглавеният преди дни от Вили Вуцов отбор все още имат ??анс за класиране в Първа лига. За Локомотив и Селото предстоят баражи, съответно срещу 12-ия и 13-ия в крайното класиране на Първа лига.