в днешния брой Ботев Враца гази в Добрич

Ботев Враца гази в Добрич

26-09-2019 Тема спорт

Лидерът в Североизточната трета лига Добруджа изпоти елитния Ботев Враца само едно полувреме и логично отпадна от турнира за Купата на България на 1/16-финалите. Навръх празника на град Добрич възпитаниците на Сашо Ангелов разбиха съперника с 4:0 на стадион "Дружба". И четирите попадения паднаха през второто полувреме, като два бяха на сметката на нападателя Мирослав Будинов. Той бе получил шанс да води атаката при наказанието на Валери Домовчийски, а заради лека травма Валери Божинов остана на пейката. Той не игра в двубоя с Дунав Русе във Враца миналата събота. Преди почивката жълто-зелените играха добре и имаха няколко положения, но не успяха да преодолеят Митов.
През второто полувреме картината бе коренно различна и врачани показаха по-голямата си класа.
Даниел Генов центрира в наказателното поле на Добруджа в 47-ата минута, където Димитър Илиев плонжира в опит да улови топката, но я изпусна и Мирослав Будинов вкара отблизо, възползвайки се от подаръка. Малко по-късно таранът удвои. Петър Атанасов проби отляво в 52-ата минута, след което пусна успоредно на голлинията и Мирослав Будинов засече топката, вкарвайки я във вратата на Димитър Илиев. Натискът на Ботев продължи и след втория гол. Ангел Лясков проби отляво в 62-ата минута, след което центрира в наказателното поле на Добруджа, на втора греда, където Даниел Генов не пропусна да се разпише. Ботев Враца организира много добра контраатака в 72-ата минута. Валери Божинов, който се появи като смяна, пусна перфектен извеждащ пас към Петър Атанасов, който излезе сам срещу Димитър Илиев и с десния крак я изпрати в левия ъгъл. За четвърт част врачани вдигнаха сериозно оборотите и разбиха съперника.
Така Ботев очаква противника си за следващата фаза на надпреварата, докато воденият от Светослав Петров тим, след като в предишния кръг изхвърли Локомотив София, ще се съсредоточи върху представянето си в третия ни ешелон.
"Това бе добър урок за нас. Разликата в класите и опита си казаха думите", заяви наставникът на добричлии Светослав Петров.