в днешния брой Бодуров призна вината си за гола на Яблонски

Бодуров призна вината си за гола на Яблонски

23-10-2017 Тема спорт

През второто полувреме отпаднахме физически, отчете защитникът на ЦСКА

Капитанът на ЦСКА в дербито Николай Бодуров коментира гре??ката си, довела до първия гол на Левски, както и цялостното представяне на армейците в сблъсъка. Бранителят говори за клубния сайт и topsport.bg.
„С оглед развоя на мача на??ият отбор трябва да съжалява, че изпусна победата. През първото полувреме играхме много добре. Левски вкара от статично положение, въпреки че знаехме, че това е неговата сила. Аз бях с Яблонски, моя гре??ка доведе до гола. Напълно си поемам отговорността. Радващо е, че след това обърнахме мача. Но не можахме да натиснем достатъчно и да вкараме трети. През второто полувреме личното ми мнение е, че на??ият отбор отпадна физически и Левски малко ни натисна. Те не са имали нещо кой знае какво, но успяха да изравнят. ??зпуснахме мача. Съжаляваме, че взимаме само една точка”, каза Бодуров.
„След почивката те бяха задължени да натиснат, да пресират, ние трябва??е да използваме контраатаки и да ги довър??им, но не успяхме. Тях ги покри късметът и изравниха. Хиксът не е удовлетворяващ и за двата отбора. Аз лично се чувствах тежък. Виждаме какво става - дори Левски се затваря в собствената половина срещу нас. Даже и когато губе??е с 1:2, игра дефанзивно до почивката! Залагат само на защита, с някакви дълги топки и разчитат нещо да стане. Това тяхното е антифутбол и се надяват Господ да е с тях, така са повечето български отбори. Но трябва ние да си намираме ре??енията. Вече е задължително да се върнем на победния път”, добави Бодуров.
„Не мисля, че сме зависими от Каранга. Тиаго вкара двата гола срещу Левски. Всеки от нас може да се разпи??е. Всички участваме в защита и нападение. Така тренираме, така трябва да е. Не сме зависими от никого. Ако ЦСКА е зависим, значи нещата не са добре. Просто и на Каранга един-два мача не му върви и му липсва ??анс да отбележи. Сигурен съм, че головете отново ще дойдат при него”, коментира още Бодуров.

ТЕНДЕНЦ????

При Белчев армейците за 5-и
път пропиляват преднината си

За 5-и път под ръководството на Стамен Белчев ЦСКА изпуска преднина в хода на мачовете и съответно победата. В изминалото вечно дерби армейците имаха гол аванс срещу Левски (2:1) до 61-ата минута, но точният удар на Прохазка оформи крайното 2:2.
Вече се очертава тенденция червените да не успяват да затворят срещи, в които са напред в резултата. Още по-притеснителното е, че в 3 от случаите това става срещу основните съперници Левски (2 пъти) и Лудогорец. Другите такива срещи бяха със Славия и Етър този сезон. В същото време ЦСКА не е осъществил и нито един пълен обрат при Белчев, след който да стигне до успеха. Поведат ли му в резултата – никога не печели, а стига най-много до равенство.
Първият случай, в който тимът изпусна преднина под ръководството на Белчев, бе във вечното дерби на 4 март. Тогава червените поведоха с 1:0 с гол на Арсенио в 5-ата минута и през първото полувреме контролираха събитията. След почивката обаче се повтори сценарият от дербито миналата събота - ЦСКА, вместо да затвори мача с нов гол, се върна назад и бе наказан от нищото. Дори голмайсторите за Левски бяха същите като сега - Прохазка изравни в 71-ата минута от дузпа, а Яблонски оформи крайното 2:1 в 78-ата.
Близо 2 месеца по-късно ЦСКА изпусна аванс и срещу Лудогорец. На 23 април армейците поведоха у дома с гол на Бумал от дузпа в 64-ата минута. Но след груба гре??ка в защитата Марселиньо изравни за крайното 1:1 в 75-ата.
ЦСКА спука гуми и в първия кръг този сезон. Каранга откри срещу Славия в 28-ата минута, но след почивката червените не бяха убедителни и ??вайло Димитров оформи крайното 1:1 в 62-ата.
В мача с Етър на 30 септември пък ЦСКА на два пъти повежда??е и на два пъти допусна изравняване. Каранга откри в 30-ата минута, но 120 секунди по-късно Бадара изравни. Каранга пак даде аванс в 62-ата, но Рубен Пинто си вкара автогол в 85-ата за крайното 2:2.
Очевидно в ЦСКА трябва да работят повече по поведението си, след като са повели, тъй като простата сметка показва, че са загубили 11 точки от позицията на лидери в резултата - 4 равенства и 1 загуба.

ФАКТФАЙЛ

Тимът допусна 4 поредни
гола след центрирания

* Последните 4 гола, допуснати от ЦСКА в първенството, са след центрирания – срещу Етър и Левски, като две от тях са от корнер (при автогола на Пинто и гола на Яблонски), а другите две от игрови ситуации (при гола на Бадара и този на Прохазка).
• За втори път под ръководството на Стамен Белчев ЦСКА записва 3 поредни мача без успех в първенството. Това е изравнена най-дълга негативна серия при него. В момента армейците имат 3 поредни равенства - с Етър (2:2), Пирин (0:0) и Левски (2:2). Преди??ната поредица бе регистрирана от последния кръг на миналия сезон - 0:1 от Дунав, до втория кръг на настоящия - срещу Славия (1:1) и Лудогорец (0:1).
• ЦСКА вече е с баланс 20 победи,10 равенства и 4 загуби в ??ампионата под ръководството на Стамен Белчев. Процентът успехи на треньора спадна до 58.8, след като гоне??е 65 в хода на 8-мачовата победна серия.
• ЦСКА вече е вкарал 15 гола преди почивката, а през вторите полувремена - 17. Армейците се разписаха на два пъти в първите 15 минути срещу Левски и в този времеви диапазон през настоящия сезон вече имат 7 попадения. Най-много остават тези между 61-ата и 75-ата минута - 8.
• Тиаго излезе начело по системата „гол+пас” с 15 точки, генерирани от 6 гола и 9 асистенции. Каранга, който не се разписа във втори пореден мач, има 14 точки - 12 гола и 2 асистенции.
• Малинов записа първи голов пас през сезона - подаде за второто попадение на Тиаго във вечното дерби.
• Във вечното дерби ЦСКА за трети път този сезон допусна гол с глава от противников състезател - Яблонски. Преди??ните бяха на Димо Бакалов за Локо Пд (4:1) и Алиун Бадара за Етър (2:2). Освен това Пинто си вкара автогол с глава срещу Етър.
• ЦСКА е отбелязал 19 гола с десния крак, 9 с глава и само 3 с левия крак, а Кохей Като от Берое реализира автогол в полза на армейците.